Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem jelennek meg új...

Miért nem jelennek meg új alsó-kategóriás videókártyák?

Figyelt kérdés

Régen mindig voltak ilyen gyenge kártyák az nVidiának meg az Ati/AMD-nek is. Például jóféle Geforce 210, Geforce 430, Geforce 610, 620, 630, 640, stb.

Manapság meg ott a Gt 710, 730 meg az 1023, az AMD meg nem is ad már ki ilyet évek óta.

Aki nem akar annyit befektetni, de kellene valami kártya ami picit erősebb, mint az IGP. az mihez kezd?



2023. jan. 14. 19:51
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs integrált kártya de csak netezős gépbe kell valami akkor még mindig elég a jelenlegi választék gt710 730 stb felesleges újat kiadni ez nagyon jól tudják a gyártók is, ameddig ezekből van piacon semmi újdonság nem fog jönni bár nem rég láttam gt1630-at.
2023. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Csak az a kérdés, hogy GT 1030-nak, 710-nek, 730-nak lesz-e méltó utódja.

Ez az 1630 nem tűnik annak, eggyel magasabb ársávban mozog, nem az a kategória, ami az 1030, 630, 430 volt mondjuk, hiába 30-as a jelzés.

2023. jan. 15. 13:02
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

úgy látom nem sikerült megérteni a mondandóm a lényeget kedves kérdező

akkor le írom egyszerűbben:addig nem lesz új kártya amíg a jelenlegi kártyák nem fogynak el a piacról......

2023. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

"Beleraktam egy ilyen gyenge gpu-t, amit még a táp is simán elbírt és legalább nem akadt az a pár 10 éves játék, amivel toltam volna, esetleg olyanok is elfutottak, amik addig nem."


Pont erre való egy modern igp.


"Most, ha veszek egy gépet, amiben van egy értékelhető IGP, akkor valószínű még jó, de ha mondjuk egy 5-6 év múlva megtetszik valami amivel játszanék és nem fut, akkor nem fogok tudni belerakni semmilyen kártyát, mert csak ezeket a szörnyetegeket lehet kapni, amit nem bír el a kis brand pc tápegysége, sőt lehet be se fér. De lehet, hogy ha beraknám a kis gagyi képet ad típusú kártyát, akkor lowon eldöcögne az a pár játék ami éppen érdekelt."


5-6 év múlva a dedikált kártya is ugyanolyan lessú lesz friss címekhez. Pláne az a gagyi kategória amit te keresel..


"Megölték a minimalizmust, a budget-gamer életérzést."


Nem ölték meg a minimalizmust. A PC játék meg sosem volt budget hobbi... Ha csóró vagy, keress mást.

2023. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

"Pont erre való egy modern igp."


Igen, ahhoz már komplett gép csere kellett volna mondjuk 2013-ban nekem. Mondjuk Pentium D-ről válthattam volna egy AMD APU-ra FM2 vagy FM2+ foglalat mellett egy komplett új géppel, így meg raktam egy kártyát és ment a GTA IV.



"5-6 év múlva a dedikált kártya is ugyanolyan lessú lesz friss címekhez. Pláne az a gagyi kategória amit te keresel.."


Igen, már egy eleve korosodó gépbe keresnék elavult játékokhoz egy gyenge és olcsó kártyát, amit kibír a táp és befér. Az nem érdekel, hogy 5-6 év múlva mi fog futni egy eleve öreg gépen, mert kb. 10-15 évente veszek egy brand pc-t amit max felturbózok egy gagyi kártyával meg rammal, hogy néhány pár éves játék menjen.



"Nem ölték meg a minimalizmust. A PC játék meg sosem volt budget hobbi... Ha csóró vagy, keress mást."

De megölték valamelyest. A többivel egyetértek, nem olcsó hobbi, mindig 4-5 éves játékokkal játszottam, gyenge gépeken.

2023. jan. 15. 14:34
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Tehát mindig csóró voltál, mindig hulladék, olcsó brand gépekkel küszködtél és most is öreg géphez keresel kártyát emiatt za egész ipar hülye, hogy nem gyárnak neked fillérekért RT3030-at? Jól értem? :D
2023. jan. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Igen, tulajdonképpen duzzogok. Egy irodából lehet összejönne fillérekért egy öreg irodai brand masina és abba kellen valami normális kártya. Most még úgy néz ki, hogy lesz is, inkább a jövőn agyaltam, hogy el fogom-e tudni ezt játszani mindig.

Most egyébként GT 730-at akarok, az 1030 az már borsos nekem, nem akarok 40-50 ezer forintot belerakni ebbe a projektbe, de láttam újonnan GT 220-at, GT240-et, megcsapott a nosztalgia szele, bár lehet a 730 erősebb, nem néztem utána még.

2023. jan. 15. 14:44
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Szóval te megveszel fillérekért egy kidobott irodai hulladékot, de abba nem vagy hajlandó venni HASZNÁLT videókártyát, mert hogy nézne már ki egy használt videókártya egy használt gépben és sokallod a GT1030-ért újonnan a 40-50 000-ret?


Ember, tegnap láttam 35-ért használt 3GB-os GTX1060-at, GTX1050-et már kapsz 25-és te azon filózol, hogy mennyi újonnan egy sapka sz@rt nem érő GT1030?. Ne legyél már madár... :D

2023. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Az irodai cuccoknál nincs gáz, ha használt. Az annyi, hogy megy napi 8 órát, de nincs komoly terhelés, hőhatás. Ingyen lesz, mert a kukába ment volna, csak van egy csávó aki megszerezte és ideadja nekem, de ilyen 2. gen i3 lesz benne,2 mag 4 szál 3 GHz meg már van benne 8 GB RAM, mert az irodánál bővítettek menet közben meg tudom, hogy takarítva is volt rendszeresen a portól. Amúgy vettem már így régen 3 000 Forintért tíz évest piacon és jó volt.

Ja és igen, nem veszek bele használt kártyát, mert azon bukhatok. Lehet 2 múlva beszarik az egész, aztán törölhetem a szemem.

Ezen meg van garancia, aztán ha nem jó megy a csere. Ha ingyen ideadják vagy 4-5 000 Forint, akkor elviszem a használtat, de ilyen 30 000 Forintokat én használtra nem adok ki.

A GT 1030 meg egy jó kártya lenne, nem igaz, hogy sapka szrt nem ér, amire nekem kell arra tökéletes lenne, de szűk a büdzsé, 20-30K körül kell majd nekem GT 710 vagy talán GT 730, de így belegondolva az is ilyen 30-35 körül van és arra az egy-két játékra amire most nekem kell a 710 is nagyon jó.

Amúgy Ausztriából vagy Svájcból szeméttelepről egész jó hardvereket lehet összeszedni ingyen, csak mondom, mert ott kidobják, ami még működik. Annyi, hogy hónapokba telhet, mire lesz egy működő gép.

Én hardverért nem nagyon adok ki pénzt, nekem ez az elvem.

2023. jan. 15. 15:05
 30/40 A kérdező kommentje:
*2 hét múlva beszarik
2023. jan. 15. 15:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!