Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az összeállítás jól fogja...

Ez az összeállítás jól fogja vinni ezeket a játékokat?

Figyelt kérdés

Uncharted 4, Lost Legacy, Rise Of The Tomb Raider, Shadow Warrior 3, Tiny Tina’s Wonderlands, AC Valhalla, Ghostwire Tokio, Spider Man Miles Morales, Watch Dogs 3


Intel Core i3-13100 3.4GHz

MSI PRO B760M-P

Alpenföhn Brocken ECO Advanced

Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz

Seagate BarraCuda 3.5 2TB

Kingston KC3000 1TB M 2

Patriot P210 2.5 1TB SATA3

Phanteks Eclipse P400 TG

DarkFlashTech AK600 RGB

Palit GeForce GameRock RTX 3070 Ti


2023. jan. 19. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen.


Viszont a i3-13100 szerintem pénzkidobás, mert gyakorlatilag egy i3-12100 picivel magasabb órajelen. 1-2 fps a különbség a kettő között. i3-12100F-et vennék akkor már 12 ezerrel olcsóbban árukereső szerint, vagy felmennék i5-12400f-ra 15-20 ezerrel többért.


Ja - azt a tápot ne. A 3070Ti minden más erős Ampere kártyához hasonlóan igényli a minőségi és megfelelő teljesítményű tápot. Ne spórolj a tápon, mert az egész konfigot viheti magával ha tönkremegy, és amit kiválasztottál az nem egy minőségi egység.


Seasonic, Corsair, Be Quiet, esetleg EVGA... tőlük válassz egyet.

Szerintem ez most nem egy rossz deal:

[link]

2023. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem akkor már, elfelejtettem leírni az elsőbe - 4 mag 8 szálas az i3 még most is. Ez nemrég még szuper volt, de ma már a játékfejlesztők is kezdenek egyre inkább 6 magra optimalizálni, tekintve hogy most már ez a leggyakoribb és egyre inkább az lesz, vannak játékok amiknek a minimum követelménye már most is 6 magos CPU-kat sorol (pl NFS Unbound).

[link]


Szóval szerintem megéri az i5-12400F-et, vagy ha van rá keret akkor 13400F-et (ott már van előrelépés a két generáció között) átgondolni az i3 helyett.

2023. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MGéza ***** válasza:

DarkFlashTech AK600???

Egy ilyen konfigba könyörgöm, ne az legyen már a szempont hogy száz színben világítson a venti, hanem a minőség. 30k környékén nézz valami kevésbé csicsás, normálisabb darabot.

2023. jan. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha már mindenképp RGB tápot akarsz akkor inkább Superflower vagy Thermaltake Toughpower egy ilyen kártya mellé. Nekem is utóbbiból van egy 850 wattos platinum RX 6900 XT-nek. Nem volt olcsó de ezek a komolyabb mai kártyák pillanatokra olykor képesek a normál teljesítényük kétszeresét felvenni. Transient spike a jelenség hivatalos neve rá lehet keresni.


Egy ilyen táp jó eséllyel azt mondaná erre hogy "köszönöm viszlát" de minimum kifagyások.


A másik meg hogy az a proci még mindig csak 4 mag 8 szál hiába 13. gen. A legtöbb játéknak elég a listán de Miles Morales ray tracinggel ennél sokkal több CPU kakaót is kihasznál.

2023. jan. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!