Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik PCIe x1 x4-ben olyan...

Létezik PCIe x1 x4-ben olyan "toldó" vezeték mint amit videokártyák függőleges helyzetbe állításához szoktak használni?

Figyelt kérdés

[link]


Erre gondolok, csak nekem PCIe x1 vagy x4-hez kellene.

A VGA elfoglal 3 slotot, ezzel letakarja a x1 és x4 PCIe csatlakozót az alaplapon. [link]

Jó lenne legalább egyet valahogy használni belőle.

Ilyen vékony szalagkábel szerűséggel megtudnám oldani, hogy a VGA alatt csatlakoztatom, és akkor tudnám már használni.

Kerestem több helyen is, de mindenhol csak a x16 VGA-hoz valót találtam.


2023. jan. 24. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehát x1 sáv elég?

Bányász eszközök között keress pci-e riser-t, USB 3-mal szokták megoldani. Ahogy nézem 3 ezer ft boltból, de hardveraprón lesz olcsóbban is

[link]


Nyilván nem lesz USB szabványú a dolog, egyszerűen csak az USB 3 kábel és csatlakozó olcsó, és fizikailag van elég sáv + van elég minőségi ahhoz, hogy pci-e X1 sávot kivezessenek róla. Szép? Nem... de működik.

Az ne tévesszen meg, hogy X16 méretű csatlakozót adnak hozzá. Az csak azért kell, hogy X16 videokártyákat is bele lehessen illeszteni fizikailag. Az adatkapcsolat továbbra is csak X1 sávú marad.

2023. jan. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó megoldás lenne, de az az USB port nem fog elférni a VGA alatt. Kb. 1-1,5cm hely van, így csak valamilyen szalagkábellel tudnám kivezetni.


Ugye a képen amit bejelöltem, azon konkrétan rajta ül a videokártya. A maradék x1 meg x16 használva van.

Egyébként az x16-ban is x1 sávos Bluetooth-WiFi kártya van, szóval azt tudom, hogy a x16-ba mehet bármilyen sávú PCIe eszköz.


Azt nem tudom, hogy azt az USB portot arról a rise eszközről nem lehetne e leforrasztani, majd merőlegesen visszahelyezni.

Ha merőlegesen állna az x1 csatlakozó végén, akkor simán elférne a VGA alatt.

Minden esetre egy próbát megér, 500 forintért legalábbis :D

2023. jan. 25. 00:08
 3/5 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy igen egy x1 sáv elég.

A jelenlegi x16-ot akarom felszabadítani amiben a WiFi kártya van. Ennek a kártyának kellene a kérdésben vázolt megoldás.

Köszi amúgy!

2023. jan. 25. 00:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Árulnak ilyen kábelt de fillérekért találni usb-s wifit is.
2023. jan. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 vagyok. még amit láttam valahol, az egy 90 fokos fordító
2023. jan. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!