Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopja akinek van, tett alá...

Laptopja akinek van, tett alá valamit hogy magasabb legyen az íróasztalon vagy sem?

Figyelt kérdés
kb. 76 cm magas az íróasztalom de akarok valamit alá tenni mit érdemes hogy kicsivel magasabban legyen a kijelző?

2023. jan. 31. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert csak ritkán van használva. Vacsin ezen nézünk valamit mindig, étkezőasztalon.


Ergonómiailag viszont az az ideális, ha a kijelző teteje szemmagasságban van.

Sőt, ha már tovább megyünk, akkor hülye, aki egy kis 15" kijelzőn pötyög az asztalon, miközben egy 27" monitor is már semmibe nem kerül.


Tehát attól függ tényleg, hogy mennyire sokat használod. Ha ilyen legalább heti 2nap home office, plusz még azon kívül is használnád itt az íróasztalon, akkor mindenképp monitorra kötném, normális billentyűzetet is dugnék rá, stb...


De ha csak heti néhány óra, amit íróasztalnál töltesz vele, akkor nyilván nem éri meg több tízezret kiadni monitorra. De egy párezres állvány akkor is megéri, hogy kényelmes magasságba kerüljön a kijelző, plusz párezerért egér+bill kombó akkor is kell.

2023. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rendszeres használat mellett úgy érdemes használni, ahogy az első írta: feszel egy full hd, tök mindegy milyen IPS kijelzőt 23-25 col körül, azt magad elé rakod, a laptop meg mellette mint egy másodlagos monitor lesz.

Plusz akkor nyilván egy egér és egy billentyűzet beszerzése is szükséges lesz. Hidd el, kismilliószor kényelmesebb így.


Ha feltétlenül a laptop alá szeretnél valamit rakni, akkor vannak különböző álványok, de minimális barkácsoló tudással te is készíthetsz magadnak ilyet, bármilyen bútorlapból, dekszkából, műanyagból, de akár ha "igénytelen" vagy, még egy kartondoboz is jó lehet.

2023. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vettem hozzá egy állítható monitort és vezeték nélküli billentyűt.
2023. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lefűrészeltem a székem lábaiból 10cm-t és jó lett a magasság:)
2023. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Lefűrészeltem a laptopból 10cm-t és azóta nem kapcsol be.
2023. jan. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Lefűrészeltem a laptopból 10cm-t és azóta nem kapcsol be."


Majdnem leköptem a monitort :D

2023. jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egy megforditott fémtálcát tettem alája, de nem azért, hogy magasabb legyen,

hanem hogy a meleget elvezesse a laptop aljáról.

2023. febr. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!