Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Biztonsági mentés külső...

Biztonsági mentés külső HDD-re megfelelő?

Figyelt kérdés
Anyagilag nem engedhetek meg magamnak túl sok mindent, de az adataimra szeretnék vigyázni, nehogy elvesszenek. Ha beszerzek egy külső HDD-t és arra menne a Biztonsági mentés, az úgy jó? Vagy a gépbe vegyek egyet, ahol fix helyen van?

2023. febr. 24. 02:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A biztonsági mentésnek van egy 3-2-1 stratégiája ( [link] ):

* a fontos adataidról minimum 3 példányban legyen másolatod

* amiből kettő különböző - az adatfeldolgozás helyétől számított - lokális adathordozón legyen (például lehet kettő darab külső merevlemez, amiket csak az adatmentés idejére csatlakoztatsz fel, utána rendesen leválasztod, majd a géphez közel tárolsz)

* egy pedig - az adatfeldolgozás helyétől számítva - legyen távolabb (ez is lehet külső merevlemez, amit egy másik helyiségben/épületben tárolsz, és csak az adatmentés idejére viszel oda; vagy felhőtárhely - ez esetben tessék az adatokat külön titkosítani - vagy általad kezelt NAS)


Én amondó vagyok, hogy ne egybeépített külső merevlemezt, hanem szerelhető mobil racket vegyél (amiben cserélhető a merevlemez) - ebből van a számítógép 5,25"-os bővítőhelyébe építhető és külön USB-n csatlakoztatható (ezen utóbbiból olyat érdemes venni, ami 3,5 "-os merevlemezek fogadására jó, külön tápot igényel és kapcsoló van rajta - ezzel mentesítheted magad az USB port csatlakoztatásakor fellépő tápellátási problémáktól) és e(zek)hez vegyél külön merevlemezeket

2023. febr. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit 1. válaszadó írt, valamint:

1 HDD nem elég adatmentésre, ahogy volt rá utalás.

Mindig a "hardver biztonságos eltávolítása" segítségével csatlakoztasd le a külső merevlemezt és ne másképpen, mert probléma lehet, adatsérülés.

2023. febr. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Raid1-be kötött dupla HDD-t használok NAS, illetve a legfontosabb adatokat (fotó, házi, családi videó, dokumentumok) kiírom DVD-re is (duplán). A dvd könnyen hordozható és megfelelően tárolva nem veszít adatot (nekem vannak 20 éves DVD-im és közel 30 éves CD-im, amelyeken adatot tárolok, alig pár vesztett adatot mióta használom őket (persze archivált dvd-ről beszélek, amit nem pörgetsz naponta a lejátszóban)
2023. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!