Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a config milyen lenne így...

Ez a config milyen lenne így vga nélkül ?

Figyelt kérdés

a fiamnak szeretnék össze rakni egy gépet ami viszonylag időt állób . 11 éves jelenleg minecraftozik főleg szóval egyenlőre játékra csak mérsékelten kéne . mindenképpen számítógépet szeretnék ps nem játszik mivel érdekli a programozás már jár is ilyen junior képzésre stb ugyhogy számítógép kell és nem akarom hogy az én laptopomat használja :D monitor billentyűzet ilyesmi van . mivel mérsékelten játszik ezért nem vennék most bele videókártyát hanem késöbb ha már kevés lesz csak azt kelljen mellé rakni akár 1-2 év múlva és jó is szóval azért olyan proci is kell ami mellé be tudok rakni majd egy értelmes kártyát illetve tápból is olyan kéne ami , ha bekerül egy vga ne keljen cserélni . nem kívánok foglalkozni vele egy darabig szóval valamenyire időt álló konstrukciót keresek .


ezt néztem ki . a keret nagyjából 170-180 ezer forint körül van .


proci : AMD Ryzen 7 5700G 4,6GHz wrait stealth hűtővel. azért ez és nem a ryzen 5 mit tudom én micsoda mert elvileg ebbe erősebb az integrált vga .

73 ezer


ram : Kingston 32GB/3200MHz DDR-4 hyper fury 2x16

34 ezer


alaplap : ASUS Alaplap AM4 TUF GAMING A520M

33k


valami random ház 20 ezerig


táp : FSP Hydro M Pro ATX gaming tápegység 800W



merevlemez az van itthon valami noname 500gb-os ssd meg egy egy terás valmilyen vinyó egyenlőre jó lesz az .


menyire müködik ez az elképzelés ? illetve ha össze raktuk ez esetben a hdmi kábelt majd az alaplapi hdmi portba kell dugni hogy legyen kép vagy hogy müködik integrált vga-nál ? :D



2023. márc. 3. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Proci, ram jó lesz megéri ilyen helyzetben a Ryzen 7 5700G mert időtállóbb és erősebb vga rakható mellé. 4K-ban akár 4090 is, 1440p-ben 4080, RX 7900 XTX. Full HD-ban meg RX 6800 XT vagy RTX 4070 / 3080 Ti.


Ramból ha nem sokkal drágább jöhet egy 3600-3866mhz is.

Táp is tökéletes ide sok a 800W. De ha vga fejlesztésre kerül sor akkor egy RTX 4090 fogyasztású féle kártyát is kitud majd szolgálni.


Az alaplappal nem értek egyet. Szerintem ugyanennyiért nézz inkább egy normális vrm-es B450 vagy B550 lapot. Mert azokkal lehet húzni a procit.

2023. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talan az alaplapból tennek bele inkabb egy Bs lapot.


Amugy szerintem teljesen jó összeállítás lesz:)

2023. márc. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!