Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen vincsesztert érdemes...

Milyen vincsesztert érdemes használni biztonsági mentéshez?

Figyelt kérdés

2023. márc. 3. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hol? NAS-ban? Desktopban?
2023. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyat ami nem haldoklik.
2023. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 elnézést, ezt elfelejtettem hozzátenni!

Asztali géphez keresek egy megbízható meghajtó belső vinyót, amit egymagában egy mobil rack-ban használnék.

Hogy hogyan kell a legbiztosabban biztonsági mentést csinálni, a 3-2-1 módszer, meg ezekkel kapcsolatban tisztában vagyok. Mindössze az érdekelne, hogy milyen meghajtót vegyek, ami egy mobil rack-ban egymagában is tudja végezni a dolgát.

2023. márc. 4. 00:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1-2TB-os HDD bőven jó! Azt úgysem naponta forgatod, tehát lényegében, ha nem ütöd-vered akkor "végtelen" ideig tudja tárolni az adatodat.

A legbiztonságosabb a többes mentés. Tehát, vagy azt csinálod, hogy NAS-ban Raid1-be kötsz 2 vinyót, aztán, ha az egyik elszáll, a másikon is megvan az adat, vagy csinálod, hogy külső usb-s mobil rackba HDD + a fontosabb adatokat (kép, házi videó, dokumentumok) kiírod DVD-re is (duplán). Bár sokan lenézik a dvd-s adattárolást, még a profi fotósok is használják, mert olcsó, könnyen kezelhető és kis helyet foglal. A lényeg, hogy zárt szekrényben, sötétben tartsd őket, olyan helyen, ahol nem ingadozik nagyon a páratartalom felfelé. Nekem 20 éves írt adat dvd-im is vannak, semmi bajuk! (sőt 27 éves írd adat cd-im is). Mindenképpen a több-jobb elvét kövesd, tehát fontos adatról (kép, házi videó, dokumentum stb...) mindig egymástól független helyen legyen mentésed több eszközön. Telefonon napi szinten ments képet stb... mert, ha elszáll, akkor elveszítesz mindent egyszerre, amit nem mentettél le. (A dvd előnye szintén ez, ha nagyon durván beüt a krakk, akkor csak 4 gb-nyi adatot veszítesz, nem 1TB-nyit, ha csak egy módon mentettél.

2023. márc. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
Ami normálisan működik.
2023. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 köszönöm az informatív választ, de számomra ez haszontalan. Ezekkel tisztában vagyok. Pont előtted le is írtam pontosítva a dolgokat, mert ez nem volt tiszta.

Nekem mindössze egy adott meghajtó kell, ami jó. Mert rengeteg van, Toshiba, Western digital, Kingston és társaik. Western digital-on belül meg továbbiak is. Mindegyikkel volt már dolgom, azonban egyszer sem biztonsági mentéshez. Ezért érdekel, hogy milyen vegyek.

Mindössze annyi érdekel, hogy melyik márkát válasszam és mekkora fordulatszámost érdemes ehhez.

2023. márc. 4. 14:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, igazából ma már nem nagyon tudsz mellé nyúlni, egy Western Digital HDD teljesen jó adatmentésre! Nekem sosem volt új HDD, mindig használtat örököltem meg, azokkal sem volt sosem bajom. Annyira kiforrott már a technológia, hogy ha nem valami noname HDD-t veszel, nem lehet gondod! Nem tudom, mennyit szánnál rá, de pl egy Seagate Barracuda olyan 16-17 körül 2TB-os méretben kapható már. Ehhez kell a külső HDD rack, ami olyan 10-12 körül lehet manapság. De ez egy hosszútávú befektetés, tehát az adatbiztonság miatt megtérül.
2023. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7 sajnos 2-3 éve volt már olyan tapasztalatom, hogy egy Toshiba meghajtóm azt mondta, hogy most lefagy, aztán pár mappányi adat eltűnt. A technika tényleg jó és fejlődik, azonban semmi sem atom biztos. Pont ezért is jó a NAS, a raid-be kötött meghajtók, meg az egyéb módszerek.

Erre a Seagate meghajtóra akkor ránézek, köszi a választ!

2023. márc. 4. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!