Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol újra be a...

Miért kapcsol újra be a számítógépem?

Figyelt kérdés

Egy asztali gépről van szó. Csak akkor csinálja ezt, amikor minimum 5-6 órát megy egyhuzamban. Leállítom, ahogy kell, eltelik kb 3 másodperc, még a HDD sem áll le teljesen és magától újra bekapcsol a számítógépem. (Ha nincs bedugva a HDD, akkor is ezt csinálja.)

Nem mai darab, 2014-ben vásároltam, a tápegység is akkori. Én a tápra gyanakodnék.



2023. márc. 16. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Valszeg BIOS-ban valami be van álítva még hogy miről induljon a gép akár hálózatról vagy iylesmi, aztán elhet azt veszi parancsnak.
2023. márc. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Win, eszözkezelő, hálókártya tulajdonságaiban tegyél pipát a csak mágikus csomag ébreszthet elé..
2023. márc. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kikapcsolod, vagy csak sleep módba teszed?
2023. márc. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kikapcsolom a leállítással a start menüből.
2023. márc. 17. 06:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Kapcsold be az energiatakarékos módot, EUP vagy ERP néven találod. Az kilövi az összes eszköz áramellátását kikapcsolt állapotban, így nem fogja tudni semmi se elindítani. Ha így is elindul akkor a bekapcsoló gomb vagy annak vezetéke lehet zárlatos.
2023. márc. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
windowsban valami megkavarodott és rebootol leállítás helyett
2023. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fejlemény:

Nekem régóta kint volt egy ikon az asztalon, ami erre mutatott:

C:\Windows\System32\shutdown.exe -s -t 00

Ezzel kapcsoltam ki a gépet, nem a Start menüből és az említett minimum 5-6 órás folyamatos használat után mindig jelentkezett is a kérdésben írt probléma.

Tegnap azt vettem észre, hogyha a Startban lévő gombbal állítom le, akkor más hangot ad ki a gép leálláskor (kicsit jobban felpörög valamelyik venti) és gyakorlatilag egy kicsit több időt is vesz igénybe az egész folyamat.

Ráadásul gyorsabban indul el a rendszer, amikor újra bekapcsolom, változik a bejelentkezési képernyő, sőt még a Skype is elindul így magától... :D

Szóval igazából örülünk. :)

Ki fejti meg, hogy mi a dolog magyarázata?

2023. márc. 22. 01:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak a lényeget nem írtam... :) Tehát, ha a Startból állítom le, akkor nem kapcsol vissza magától.
2023. márc. 22. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!