Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD mennyire jó adattárolásra?

SSD mennyire jó adattárolásra?

Figyelt kérdés
Jelenleg van egy 240 GB-os WD Green SSD-m az operációs rendszernek, és van egy 500 GB-os Seagate Barracuda HDD-m adattárolásra. Kipróbáltam a gépet HDD nélkül, és annyira csendes, hogy szinte fáj visszatenni a HDD-t, márpedig mivel azon van minden, csak vissza kéne. Ezért merült fel bennem, hogy vajon mennyire lenne jó, ha adattárolásra is SSD-t használnék (persze nem azt, amin a rendszer van, hanem egy másikat a HDD helyett). Leginkább ugye azért, mert ha mondjuk videót szerkesztek, vagy VirtualBox rendszereket telepítek, akkor ezzel rengeteg adat íródik a háttértárra, és ez szerintem jelentősen csökkentené az SSD élettartamát, mivel ott a ráírt adatok mennyiségétől függ az élettartam (feltéve, ha nem a vezérlő megy tönkre, de ez egy másik történet), a HDD pedig elvileg jobban bírja az ilyet, azt inkább az idő vasfoga eszi meg. Vagy inkább külső HDD kell nekem, amit csak akkor csatlakoztatok, ha ilyesmit akarok csinálni? Csak az meg nem lenne jó, mert az alaplapom csak USB 2.0-s, az meg lassú lenne, főleg VirtualBoxhoz... Egyébként SATA csatlakozós SSD-re gondoltam, ha ez számít.

2023. ápr. 7. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen jó arra a célra is.

Moden SSD-k egész strapabírók már.

2023. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
A felhő a legjobb, persze a legdragább is.
2023. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Sajna még mindig a HDD a legbiztonságosabb, pláne ha az árát nézed.

Mondjuk egy 2TB HDD -persze ha normálisan használja az ember és nincs kábel gond, áramszünetek, stb, akkor az idők végezetéig bírja, -még van egy 40MB!!-s HDD-m amit bármikor üzembe tudnék helyezni, csak hát már értelme nem lenne.

A legoptimálisabb egy NAS HDD-vel szünetmentes mögött.

Az SSD-kel se lenne gond csak a beléjük vetett bizalom még kevés, és hiába írják papíron hogy eddig és eddig bírja megtartani a ráírt adatot áram nélkül... .


A felhő se lenne rossz csak hát az is mennyi, és meddig, mi van ha elfelejted kifizetni :), 15GB ha elég Gdrive, akkor az megfelelő.

2023. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Én régóta ssd-t használok csak mi baj lehetne ? Ha egész nap telepítesz akkor is évekig bírja és akkor tényleg csak egész nap telepítettel.
2023. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Fizikailag ekvésbé érzékenyek, ez még egy jó pont az ssd k felé.
2023. ápr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Az utóbbi években gyártottak teljesen jók erre is, csak egy 6TB ssd Ft/GB aránya rosszabb mint hddnél. Sokkal rosszabb, a nagyobbakról nemis beszélve.
2023. ápr. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azoknak akik az SSD-t pártolják olvasgassanak pár cikket hogyan vergődnek arról hogy segítsenek mert elveszett az adat az SSD-ről.


Nem csak azt kell nézni mennyit írhatsz rá, mert az pont a kutyát nem érdekli.


Lehet e adatot visszanyerni, ha bahal?

-Ja, nem.

Innentől kezdve nincs is miről vitatkozni.

Az átlag felhasználó nem készít biztonsági másolatot.

Ha kerreg kattog a HDD akkor kapkod, de 99% hogy tud menteni.

Egy SSD-nél semmit se fogsz tudni csak azt hogy nem megy, és onnantól kezdve minden veszett, és persze azt is meglehet nézni mennyi az ára egy SSD-ről az adatmentés.

Egy átlag ember még a HDD mentését se fizeti meg nemhogy egy SSD-jét.

Az hogy jóskapistának még nem ment tönkre az a 1db SSD-je az nem statisztika.

Nekem pl már ment tönkre bár rendszer volt rajta de pár dolog is ment vele.

Na azóta van backup server raid1 HDD, és minden ami SSD-n van arról folyamatos mentés van óránkén egy HDD-re.

2023. ápr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!