Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy 8TB merevlemezt....

Vettem egy 8TB merevlemezt. Mindenképpen érdemes partícionálni?

Figyelt kérdés
Eddig 2, 3 majd 4 TB-os merevlemezeket használtam, partícionálás nélkül. Az élettartam, használhatóság szempontjából érdemes partícionálni? Köszönöm a segítséget.

2023. ápr. 17. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen fölösleges.
2023. ápr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak logikai felosztás, nincs hatással a működésre. A rendszerpartíciót volt szokás megbontani, hogy ha bármiért meghalna a rendszer, akkor újratelepítés esetén csak a C-t formázod és rakod újra, a D-re pakolt személyes fájlok érintetlenek maradnak.

Ha csak sima +1 háttértárnak rakod be, nincs praktikus célja a particionálásnak. Ha szét akarod logikailag választani a tartalmát, egyszerűen a gyökérmappából úgy alakítod ki az almappákat, ahogy jól esik. Esetleg annyi előnye van még a partícióknak, hogy egy-egy gyűjtőmappát ki tudsz a Sajátgépbe tűzni, és saját betűjeleket adhatsz, az intézőben is jobban feltüntetésre kerül.

2023. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

2-es,

Laikusként arra gondoltam, hogy külön partícióknál valahogy nem terheli annyira a gépet, ha mondjuk van egy "letöltések" partíció, ami szinte mindig pörög, a többi meg maradhat nyugiban.

A könnyebb eligazodás nem érdekel; jól elboldogulok, rendszerezek, ez a rész nem érint, csak az élettartam és a terhelés része érdekel.

2023. ápr. 17. 18:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem számít. Mivel a felhasználói fiókhoz tartozó környezeti mappák alapból a rendszerpartíción vannak, ezért oda megy az összes terhelés, oda célszerű a programokat (játékokat is) telepíteni, és előnyös ha ez a meghajtó SSD. A többi meghajtó csak akkor pörög fel, ha használatban van (fájlokat érsz el róluk vagy rájuk másolsz).
2023. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz változás a terhelésben.

Maradhat egyben is.

2023. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4

Köszönöm! A rendszer természetesen nem ezen lesz, az SSD-n van. Erre a letöltések mennek, és amolyan raktár lesz.

Ha mondjuk lesz rajta két partíció, egy az állandóan aktív letöltéseknek, a másik meg filmeknek, zenének, akkor ez utóbbi is dolgozik ugyan úgy, mint a letöltős?

Én a nem partícionálást szeretném szívem szerint, de a vinyót sem akarom hamar leamortizálni. Bocs a sok kérdésért, de egyszer akarom jól megcsinálni...

2023. ápr. 17. 18:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak telepítéskor lehet partíciókat létrehozni, a beépített lemezkezelővel vagy segédprogramokkal még utólag is pakolgatható a terület.

A lemez akkor is ugyanaz a fizikai lemez lesz, ha 1, 2 vagy 30 darabra bontod szét, bármelyikről éred el a fájlokat, ahhoz fel kell pörgetni és az adott helyről beolvasni a fájlokat vagy oda írni.

Nem kell hímes tojásként bánni vele, egy hibátlan lemez (amit nem ér fizikai vagy elektromos ártalom) évtizedekig működőképes. Hamarabb fogod lecserélni azért mert elavul és már lassú lesz az átviteli sebessége, mint hogy meghalna.

2023. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen; marad egyben, amúgy is ahhoz szoktam, hogy egy vinyó egy meghajtó...
2023. ápr. 17. 18:34
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Partíció nélkül nincs adattárolás. Legalább egy kell rá.
2023. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!