Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápegységet ajánlanátok...

Milyen tápegységet ajánlanátok ehhez a monitorhoz? LG 25UM57-P

Figyelt kérdés

Tönkre ment a monitorunk (LG 25UM57-P)tápegysége, ehhez kellene valami jó utángyártott. Sajnos sok a gagyi tápegység, nem akarom kigyújtani a lakást.

A gyári táp angol dugós volt, UK-ből van a monitor, de persze EU dugós lenne jó. Azt mondja az adattábla, hogy 19V 1.6A, a dugó 6.5x4.4mm

[link]

Laptophoz használunk Akyga tápegységet, az nagyon bevált, de látom, hogy monitorhoz gyártanának ilyesmit. Vagy jó lehet egy ilyen teljesítményű LG laptophoz való táp is, ugyanaz a dugója? Esetleg akkor jó egy ilyen USB-C LG laptop átalakító egy 30-30W-os USB töltövel? Akyga AK-ND-C14 usb type-c / 6,5 x 4,4 mm laptop adapter



#monitor #LG #25UM57
2023. ápr. 19. 12:20
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

Én megvenném a gyári adapterét.


Amúgy nem garis még? Úgy tudom szabály van rá, hogy az EU -n belül vett kütyüket bárhol lehet gariztatni az EU -n belül.


Mindenképp vedd vel a kapcsolatot az LG szervízzel, ha másba nem is, adapter ügyben tudnak majd segíteni.

2023. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Á, nem garis, már elég régi, amúgyis egy angol kollégától vettem még vagy 3 éve.

2023. ápr. 19. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:

#1: "Amúgy nem garis még?"

A képen látható adattáblán 2015 decemberi gyártási dátum látható.


1 éves gyártói garancia:

[link]

van rá, szóval eléggé valószínű, hogy lejárt.


Kérdező: A koaxiális tápcsatlakozók szabványosak:

[link]

a 6,5 mm külső és 4,4 mm belső átmérőjű csatlakozó az EIAJ RC-5320A szabvány

[link]

EIAJ-05 megnevezésű darabja 18 V feszültségre és 2 A áramerősségre van alapvetően tervezve.


Szóval feltehetőleg ilyen kis mértékű feszültség-eltérés beleférhet, de mindenesetre kérdezz rá a gyártóra - van magyar ügyfélszolgálatuk is:

[link]

2023. ápr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

keresgélj:

[link]


de biztos hogy van magyar üzlet is ahol kaphatsz ilyet.

A lényeg hogy 19V legyen és min 2A

2023. ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:

"A képen látható adattáblán 2015 decemberi gyártási dátum látható.... eléggé valószínű, hogy lejárt"


A gyártási év, mert az értékesítés éve két külön dolog. Vettem már outlet terméket, amire vásárláskor megkaptam a 2 év garanciát és garanciáztatni is tudtam gond nélkül. Pedig már vásárláskor tudtam, hogy ez egy 5 éves modell.

2023. ápr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: De ez egy 7 éves modell, és egy év gyártói jótállás van rá, így nagyon valószínű, hogy az már lejárt (ritkán tartogatnak hosszú évekig termékeket).
2023. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aliról szoktam rendelni cuccokat, de épphogy el akarom kerülni a gagyikat. Sok tápot, ha megmozgatod, csak zörög benne a cucc, melegszik, gyorsan kimúl. Az Akyga táp laptopnál nagyon bejött, jobb mint a gyári, de nem látom, hogy lenne olyan termékük, ami jó ehhez a monitorhoz.
2023. ápr. 23. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!