Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor és milyen laptopot éri...

Mikor és milyen laptopot éri meg venni?

Figyelt kérdés

Egy ideje gondolkozom, hogy vennék egy laptopot. Nem nézelődtem ilyesmik után jó ideig, aztán megnéztem. 100.000 körülire lőttem be az árat, de gondolom irreális ennyiért találni, szóval a legolcsóbb használható opció kéne.


Gondolom, a 8 giga ram alap kéne, hogy legyen. Proci terén mi az, amire már azt mondjátok, hogy rendben van? Nem annyira tudom, hogy melyik jó, csak annyit látok, hogy i3 vagy i5.

SSD is gondolom alap, de jellemzően csak 128/256-os méretűeket látok. Jóval drágábbak a nagyobb tárhelyűek.


Melyik márkák között érdemes nézelődni? Van bármi extra, amire figyelni kéne? Pl. akkuméret, akku cellái, képernyő típusa, mérete, szellőzés, ha ölben használom?


A cél alapvetően irodai lenne. Böngésző, office dolgok, zene, film. Játszani nem játszanék vele valószínűleg, maximum valami régi AoE szintű dolgot. Nem tudom az AutoCad/SolidEdge gépigényét, de talán még azokat használnám rajta, de ez sem biztos.



2023. ápr. 26. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát az a 100 az valóban nagyon gyengécske. Ezért az összegért az újak között bizony vadászni kell olyanra, amiben 8 giga ram van. Ebben az árkategóriában az i3-at, pláne i5-öt el kell felejteni. Ez a Celeronokról szól, ha Intelben gondolkodsz. Ugyanez a helyzet a többi igényeddel is(akku, akkuidő, kijelző, szellőzés, tárhely, összeszerelés minősége). Olyat kapsz, amilyet kapsz ennyiért.

Persze nem lehetetlen. Nem intel ugyan, hanem AMD, de kb kétszer erősebb a Celeronoknál, megvan a 8 giga ram is, 15,6"-os fullhd kijelző. Kicsit kilóg ugyan a 100-ból, de valamit valamiért.

[link]

2023. ápr. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1# Na ez az, hogy 120-ért egészen biztosan nem éri meg az ilyen gyenge procis gép, ha 140-150-ért már több, mint a dupláját kapod számítési kapacitásban (azaz időtállóságban)

[link]

[link]


4GB RAM-os amúgy okés lehet megvételre. Ezek a gépek általában mind 4GB forrasztott memóriával, és egy szabad memória foglalattal rendelkeznek. Tehát 4-8-16 gigát bepattinthatsz bármikor a meglévő 4-es mellé. De ennek még vásárlás előtt utána kell nézni.


Egyéb ajánlható procik így 100 ezerhez legközelebb:

Intel: 1115G4 talán... 2 mag miatt kerülném.

1215U ((1125G4) 1135G7, 1220P)

AMD: 5300U, 5400U, 5425U


Közben itt keresgélés közben láttam, hogy egy 1215U procis gép van 130-ért mediában. Jelentősen erősebb az 5300U-nál. Azt venném inkább így, nem az amd-set.

[link]

Memória csak forrasztott, de 8GB, így netezgetésre elég lesz. M.2 SSD cserélhető.

2023. ápr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Használt üzleti gépeket nézz.

A RAM mennyiséghez ne ragaszkodj annyira, mert általában bővíthető mindegyik memóriája. Szóval 4GB is elég ha van másik slot is az alaplapon.

[link]

Ajánlom figyelmedbe az oldalt.

DELL Latitude és HP Elitebook szériák nagyon jók.

Pl. [link] termek/dell-latitude-e7470/

Arra figyelj hogy legalább FullHD kijelzője legyen (1920x1080) és prociból 6-7. generációs Intel minimum.

2023. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!