Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hova dugjam a tápkábel Molex...

Hova dugjam a tápkábel Molex részét?

Figyelt kérdés
Vettem egy új videokártyát, és itthon szembesültem vele, hogy a tápomnak nincs 8 pines ATX kábele, pedig a kártyának rohadtul ez a szükséglete. Szóval vettem mellé egy kábelt aminek azg egyik vége 8 pines ATX, a másik pedig kettő Molex, csakhogy fogalmam sincs a Molexet hova kéne dugni, az alaplapon nincs neki helye. Szét kéne szerelnem a tápomat?

2023. máj. 2. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
A táp egy-egy molex ágára...
2023. máj. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:
85%
A tápnak kéne hogy legyen sima molex kimenete, milyen vga, milyen táp?
2023. máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azóta már megtaláltam, köszönöm. Valamilyen számomra érthetetlen okból kifolyólag be volt gyömöszölve a HDD mögötti kis részbe a SATA csatlakozók alá, hogy még véletlen se lehessen megtalálni őket......
2023. máj. 2. 18:44
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Molex - PCIe átalakító tűzveszélyes, inkább nem kísérleteznék vele. Meg valószínűleg a táp nem is lenne elég, mert a 8 pin azért nem kevés teljesítménybevitelt takar.

Szóval tápcsere után esetleg.

2023. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Milyen tápod van és milyen videókártyát vettél?

Ha nagy teljesítmény kell neki, akkor tényleg el kellene gondolkodni a tápcserén. Elég régi lehet az a cucc ha nincs rajta ilyen csati.

2023. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Esélyes, hogy a videókártyának nem 8 pines ATX kell, hanem 8 pines PCI Express. Nem mindegy, máshol van bennük 12 V és föld, ha összekevered, igencsak tönkre mennek a dolgok.
2023. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Az fixen PCIe lesz, nem ATX.
2023. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Úgy érzem ez elég veszélyes játék lesz.... egy tápegység amin nincs egyetlen 8 Pines csati sem az alapból nem valószínű, hogy combosabb darab lenne, erre két molexet megterhelni 150W-al...
2023. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tájékoztatást srácok, inkább kiszereltem az egészet és várok még egy kicsit amíg spórolok egy új tápra. Valahogy nincs kedvem leégetni a lakást, az új RTX-em meg mégkevésbé.
2023. máj. 3. 09:38
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha megmondod mid van, ajánlunk tápot!
2023. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!