Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás alaplap vagy táp?

Hibás alaplap vagy táp?

Figyelt kérdés
Van egy asrock fm2a55m-dgs r2.o lapom ami furcsán viselkedik.Egy régi nevenincs gagyidasz 420w-os tápegységgel minden gond nélkül elindul, de amint megpróbálom az új 750w-os tápommal vége. A két ram slot közül csak az egyik jó, ha a másikban is van ram egyszerűen nem ad képet. Átnéztem a lapot, és az egyik kapacitor (ha jól mondom) a 24 pines csati alatt le van törve. Ha valahogy működésre is sikerül bírni akkor is fagy. Nagyobb áramigényű processzorral el sem indul. (Bekapcsol de egyből lenyomja magát) Azóta rendeltem másik lapot viszont érdekelne más véleménye is erről.

2023. máj. 9. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha le van törve egy kondenzátor (ez a becses magyar neve) akkor egyértelmű mi a gond. A táp annyiban játszhat közre, hogy abban is van kondenzátor a kimenet előtt, ami ha elég nagy tudja helyettesíteni azt ami a lapról letört, bár én így se üzemeltetném, vissza kéne forrasztani akár egy másikat, ha az eredeti sérült.
2023. máj. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!