Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a gép milyennek számít...

Ez a gép milyennek számít jelenleg és mennyit érhet?

Figyelt kérdés

Esetleg mit lenne érdemes rajta fejleszteni? Ha érdemes.

Processzor: i7-8086k 4GHz

Memória: G.SKILL Trident Z 2x8GB 3200MHz CL16

Videókártya: Intel Arc A770 16GB

Alaplap: Asrock Z370 Taichi

Tároló eszköz: Adata XPG SX8200 Pro 2TB, WD Blue SN570 1TB, Kingston HyperX Savage 240GB

Ház: NZXT S340 Elite

Tápegység: Seasonic PRIME Snow Silent 650W

CPU hűtő: NZXT Kraken X62

NZXT RGB & Fan Controller



2023. máj. 11. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Max egy 9gen I9-et elhetne bele tenni ami reálisan upgrade lenne, de azok meg iszonyat drágán mennek, sehogy se éri meg.
2023. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A memórián és videókártyán kívül nem nagyon érdemes erre költeni, arra is csak akkor ha kevés ami most van benne.
2023. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az intel videokártya még mindig elég kezdetleges, hiába vannak a szép videók arról, hogy mennyit fejlődtek a driverekkel. Kerülném emiatt egy komplett gép vásárlásakor, és ezzel valószínűleg nagyon sokan vannak hasonlóképpen.


Proci és alaplap együtt elkelhet óccón... kb lassacskán a minimum szintet képviselik a mai játékokhoz, 10400 szint.


A gép többi része viszont elég szép. Tehát érdemes lenne egy korszerű gépet belepakolni ebbe a házba, és tovább használni, már ha szeretnél teljesítményben előrelépni. Memória matadhat akár... de érdemes elgondolkodni a 32 gigán.


Nyilván a videokártyát te látod jobban... ha neked ennyi teljesítmény elég, nem tapasztalsz hibákat vele, akkor nem kell cserélned/eladnod/fejlesztened.

A proci jelenleg elég az A770 mellé. Szóval igazándiból maradhat.


Tehát az egyben értékesítés két akadályozója, hogy egy aránytalanul drága házban van, aránytalanul drága táppal, illetve akio ezt a teljesítményszintet keresik, azoknak nem kell ennyi ssd, és eléggé irtóznak még az intel videokártyától.

Darabokban kelhet el...

2023. máj. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem mai darab már, még 2018-ban építettem. SSD-kre nekem szükségem van, azért van benne ennyi. Tápon sosem szoktam spórolni.

Én is így gondoltam, hogy cpu, alaplap esetleg memória cserét érné csak meg (ddr5 végett). És talán a házat se ártana cserélni, bár gondom nincs vele, de nem biztos, hogy mégegyszer ezt venném.

2023. máj. 12. 06:13
 5/8 anonim ***** válasza:
intel kártya nekemis szokatlan, jobban venném nvidiával vagy egy 16gbos amd xt6700-el
2023. máj. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#1 Miért nem jó az i7?
2023. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert 9 gen esetében I7-ek-nél nincs HT támogatás, csak I9-nél.

Az meg azért egy eléggé érezhető érvágás sok helyzetben.

2023. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ez mondjuk igaz..
2023. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!