Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Full HD-s (MP4-1920X1080/50p)...

Full HD-s (MP4-1920X1080/50p) videofelvétel vágáskor, átkonvertálásakor a számítógép melyik hardverét veszi leginkább igénybe?

Figyelt kérdés

Normális, hogy egy tíz perces felvételt kb 15 perc, mire átkonvertál Xvid-be? Ha nem, melyik hardvert kell kicserélnem erősebbre? A vágás utáni összefűzés is lassú, nem csak az átkonvertálás. Ez is gépigényes?

A válaszaitokat előre is köszönöm!


2023. máj. 21. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A videó tömörítése a gépigényes művelet, ha összefűzéskor is ezt csinálja akkor duplán tömöríted, ami minőségromlással jár. A legtöbb kodek a CPU-val dolgozik, az xvid is ilyen. Van ami a GPU-t használja, de ez jellemzően mp4 h264 kodekkel dolgozik. A modern vidikarikban van kifejezetten videó kódoló chip, de ezek is h264, újabban h265 kodekkel dolgoznak.
2023. máj. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

#1: Azért a modern enkóderekben ott w VP9 és AV1 is :)


Kérdező:

miért pont xvid? Miért nem mondjuk H264? Annak a tömörítése is jobb és jó esetben van hardveres enködered is hozzá.


Egyáltalán: milyen hardver van a gépben?

2023. máj. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Xvid kodeket már nem használunk, mert nem hatékony, full hd felbontásra nem is volt jó választás sosem.

Azon kívül pedig a konvertálás is lassú is lesz, mivel nem tudod kihasználni vele a többmagos processzorokat, kevés szálat tud használni az xvid.

H.264, X.264, vagy az újabb H.265 kodeket érdemes használni.

2023. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azért választottam az Xvid-et, mert korábban erről hallottam már, az újabbakról még nem igazán!

A gép asztali. Win 10 pro

Alaplap neve: MSI Z270 Gaming Pro Carbon (MS-7A63)

CPU típusa: QuadCore Intel Core i7-7700K, 4400 MHz (44 x 100)

RAM: 4db 8 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM

Videokártya: Radeon (TM) RX 480 Graphics (8 GB)

SSD: Samsung SSD 960 EVO 250GB (232 GB)


A konfiguráció 2017 körüli. Nem tudom, hogy ez mennyire öreg a Full HD felvételek szerkesztésére?!

Véleményetek szerint még elfogadható és csak az én hozzá-nemértésemben keresendő a hiba, vagy hardvert is kell cserélni?

2023. máj. 21. 11:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért választottam az Xvid-et, mert korábban erről hallottam már, az újabbakról még nem igazán!


?????



Át aludtál 10 évet?


RX580 / R1700X -m van

H264-be pl egy 90 perces film 30 perc az átkódolás movavi video converter -rel

MP4-be 30perc

Szóval nem kell neked semmilyen hardware-t venni, csak a megfelelő szoft-t használni és a megfelelő formátumot választani.

2023. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor van még létjogosultsága az xvidnek, ha DVD lejátszóval akarod lejátszani, mert azok nem ismerik a h264-et és a modernebbeket, a legújabb modellek sem. Egyébként minimum h264-et használj, az elég jó már FHD-hoz is és a fent említett eszközön kívül minden lejátssza, a 12 éves médialejátszó is. Modernebb eszközöknél pedig a h265, VP9 is jöhet, a mai okostévéknek nem akadály.
2023. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

"A konfiguráció 2017 körüli. Nem tudom, hogy ez mennyire öreg a Full HD felvételek szerkesztésére?!"


Ez teljesen korrekt cucc fullHD-ra, a prociban lévő integrált videó és az RX480 is rendelkezik integrált enkóderrel, mindkettővel tudsz valós időnél gyorsabban H264-re és H265-re konvertálni.


Ezzel a hardverrel ennek gond nélkül mennie kellene, a hiba inkább az alkalmazásokban/beállításokban van.

2023. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sejtettem, hogy én vagyok a béna!

"Át aludtál 10 évet?"

Nem, korábban a volt férjem bajlódott a felvételekkel, de mióta elváltunk, nekem kell ilyenekkel is foglalkoznom! A kisfiam ballagását vettük fel.

Éppen a felvétel vágását intézném, csak lassan halad!

Amikor összeillesztem a felvételeket és menteni akarom, akkor a kimeneti formátumnál kell beállítanom "H264"-re? Vagy máshol kell valamit átállítanom?

MP4-ben menti el. Tulajdonképpen szükséges nekem átkonvertálnom, vagy maradhat továbbre is MP4-ben? Bocsi, ha bénákat kérdezek, beismerem, ehhez nagyon hülye vagyok!

2023. máj. 21. 16:06
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

"Tulajdonképpen szükséges nekem átkonvertálnom, vagy maradhat továbbre is MP4-ben?"


Az mp4 az már egy MPEG-4 konténer, az már jó eséllyel H264ként kerül kiexportálásra. Igazából ezt nem kell sehova konvertálnod, az mp4 az teljesen általános formátum.


Azt jó lenne tudni mi készítette a felvételeket és milyen programmal vágod, utána tudunk részletesebben segíteni, azzal kapcsolatban hogy mit és hogyan célszerű beállítani a nagyobb sebességhez :)

2023. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A videokamera: Panasonic HC-W580

A program, amivel szerkeszteni, vágni próbálom: HD Writer LE 3.1

Ezt, ha jól emlékszem, még akkor töltöttük le a Panasonic weboldaláról, amikor a kamerát vettük. Azt írták, hogy ez való hozzá!

2023. máj. 21. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!