Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jó ez a konfig, és kb...

Mire jó ez a konfig, és kb mennyit ér?

Figyelt kérdés
Pentium 4, álló szerverházas számítógép. Nem mai darab, de hibátlanul teszi a dolgát. Processzor 3,00 gHz Pentium 4, egy mag két szál. 256 MB-os Radeon videokártya, SB Audigy 2 hangkártya, 2 GB RAM, 250 GB-os merevlemez, 1 db DVD író/újraíró, 1 db DVD meghajtó, 2 db mobilrack (az egyik üres). Netezni, youtube-ozni, egyszerűbb játékokra tökéletes. Meglepően fürge, teszteléshez friss Win7 telepitve.

2023. máj. 22. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem elég régi, hogy eszmei értéke legyen.


Hasonló gépeket 5.000 Ft-ért dobálják.

2023. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenre jó amire a maga korában jó volt, főleg korabeli játékokhoz ideális amikkel a modern gépeknek meggyűlik a baja. Nekem egy kicsit régebbi van, XP fut rajta és régi játékokhoz használom. Először megpróbáltam eladni de 5000 Ft-ért se kellett senkinek (én jelképes 1000 Ft-ért kaptam amikor kiselejtezték egy irodában, ahhoz képest játékra való kártya van benne). Aztán megtaláltam a régi játék CD-imet, gondoltam beröffentem és olyan szépen megy hogy csak nézek, azon kevés játék ami a modern gépemen is elindul még multiban is megy a régi géppel, dacára a jelentős teljesítménybeli különbségnek, ami a 90-es években simán kicsinálta a multit.
2023. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló P4 gépeket vettem egyben, szám szerint 6 darabot 8 ezerért pár hónapja. 5-ben van dedikált VGA 128MB-osak.

Netre és youtube-ra ezek a gépek teljesen alkalmatlanok. Szóval ezt a süket rizsát ne írd bele a hirdetésbe, ha elakarod adni, mert körberöhögnek. Már a core 2 775-ös gépek is összefossák magukat egy-egy nagyobb weboldal alatt. A youtube meg konkrétan diavetítésből áll.

2023. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közben olvastam a kommenteket, de már a kérdés után megfogalmazódott bennem, hogy kicsit túl van tolva a marketing, ugyanis láttam Q9550-el gépet aminek konkrétan már kódolástól függően volt hogy egy YT video is elég kemény falat volt, akkor egy P4-ről és mellette a " 256MB-os " Jó eséllyel 9000-res vagy X700-X800 sorozatú VGA-val ami még hírből sem ismeri ezeknek a videóknak a hardveres gyorsítását, ne mondjuk már hogy YT-re tökéletes. :D
2023. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!