Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek (átlag felhasználó...

Szerintetek (átlag felhasználóként=videoszerkesztés, játék, internet) megéri áttérni a Windows11-ről az iOS rendszerre?

Figyelt kérdés
Egy iMac vásárlásában gondolkodok és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Van itt olyan közületek, aki Windows-ról iOS-re váltott, vagy éppen fordítva -saját szempontjai alapján jobbnak találta a Windowst?

2023. máj. 23. 18:17
 1/10 Argloss ***** válasza:
65%

iOS az telefonon meg tableten van, azt inkább az Androidhoz érdemes hasonlítani. Mondjuk mivel iMac-ről beszélsz, gondolom inkább a macOS vs Windows-ra vagy kíváncsi.

Nagyrészt megszokás kérdése. Játék terén szívni fogsz macOS-en, videoszerkesztés/hangszerkesztés terén meg jobban jársz.

2023. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Nekem van windows és mac gépem is. A win7-nél váltottam mac-re, azt a windows 10-nél vettem újra win-es gépet. A win 11 egész jó lett már, tök jól használható, nincs vele komolyabb bajom. Nincs több bajom vele mint a mac-el.

Nyugodt szívvel tudom ajánlani a macet. Tök jól használható rendszer. Biztonságos. Megbízható, nem emlékszem hogy valaha lefagyott. Minden szükséges szoftver megvan mac-re is.

Egyetlen dolognak nézz utána alaposabban: annak hogy milyen játékokkal szerentél játszani és azok mennek-e mac-en.

2023. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még most is a '97-es stratégiai játékaim vannak meg, amiket a Steam-ről töltöttem le tavaly Windows 11-re. Esetleg még egy-egy Asphalt, vagy Need for Speed, de nagyjából ennyi :) Nagyon köszönöm az eddigi javaslatokat! Igen, macOS-re gondoltam, nem iOS-re... (azt hittem, hogy az iMac-Mac Pro-kra fejlesztett oprendszernek is iOS a neve)
2023. máj. 23. 19:12
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Játékra nem alkalmas de minden másra igen.
2023. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Játékok nem fognak futni rajta. Videószerkesztés terén mindig egy katasztrófának találtam a macos-t.
2023. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

"Nem megyen semmiféle játéééék!"

Na megjöttek az okosok akik csak kirakatban láttak eddig mac-et :D

Azért írtam, hogy nézz utána, hogy az általad futtatni kivánt játékok mennek-e, mert van ami tényleg nem megy. De a legtöbb játék simán játszható. Az M-es prociknak jó a grafikai teljesítménye is alap játékokra. Csak ezt azok akiknek elképzelhetetlen az élete dedikált gpu nélkül nem tudják felfogni. Fogadok az ilyeneknek a hűtőben is van egy kártya, mert a kaputelefonba is van valami régebbi RX480-as behekkelve, mert dedikált gpu nélkül nem élet az élet!!


"Videószerkesztés terén mindig egy katasztrófának találtam a macos-t."

Mert egy balfék vagy. A te hibád, hogy egy szoftvert nem tudsz megtanulni használni.

2023. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Na csak várj, mindjárt jönnek a linuxfetisiszták is! 😂
2023. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

"De a legtöbb játék simán játszható. Az M-es prociknak jó a grafikai teljesítménye is alap játékokra."

xDDD Hát rohadtul nem. Kezdjük azzal, hogy a legtöbb játék DirectX-re épül. Valve-nak vannak régebbi játékai amik elfutnak rajta, talán a Sims és mást most meg se tudnék említeni. Nem, Need for Speed nincs. Már többször is bizonyítva lett, hogy nem véletlen van szükség dedikált gpura és az m procik grafikus teljesítménye a béka segge alatt van.


"Mert egy balfék vagy. A te hibád, hogy egy szoftvert nem tudsz megtanulni használni."

Ja, biztosan. Mindig ezt mondják a apple fanboyok mikor nehézükre esik bevallani, hogy az egész rendszer kezelőfelülete egyébként egy szar és kín használni. Nagyon jól tudom használni, csak amit ott megcsinálok 2 perc alatt, megcsinálom 1 perc alatt bármelyik másik rendszeren.

2023. máj. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Thunderfairy ***** válasza:
Linux alatt játszani is tudsz majd a megfelelő programokkal. Steam/Proton és Lutris. Gond nélkűl játszom linux alatt eddig mindennel.
2023. máj. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként az a vicc, hogy iOS-re több játék érhető el mint mac-re. Szóval ha neked a játék szempont, akkor még egy iPad proval is jobban jársz mint egy macbookkal.
2023. máj. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!