Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új videókártyát vettem, de...

Új videókártyát vettem, de sajnos nem akarja felismerni a gépem?!

Figyelt kérdés

Vásároltam nemrégen egy számítógépet, egy webshopról rengeteg gépet árusítanak, gondolom ez is egy régebbi irodai gép lehetett. A konfig intel i7-3770, 16 GB DDR3 RAM és 460wattos táp és HDD. Ehhez vásároltam egy használt pc boltban egy GTX 1050TI-t, valamiért amikor belerakom a gépbe akkor nem jut tovább a rendszer a kezdőképernyőnél, felhozza hogy DELL XPS8500 ez a gépem márkája gondolom én, jobb alsó sarokba F2 SETUP és F12 BOOT START, egyik gombra sem reagál csak kattanó hangot ad ki. Indításnál a videókártyám és minden más megfelelően kap áramot, a videókártya ventillátor felpörög és utána leáll, mivel FANNSTOPPOS és nem éri el a megfelelő hőmérsékletet így a ventillátorja le is áll. A videókártya tökéletesen működik PC boltból van és tesztelve is volt.

Integrált videókártyára ha átkötöm a gépet akkor viszont tökéletesn működik minden. Fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma.... Ötleteket várok, köszönöm! Csatolok egy képet is, hogy meddig jut el a gép indítás után, de utána úgy is marad, néha szerintem fél vagy percenként ad egy csippanást is mintha bekapcsolnám a gépet.


kép: [link]



2023. máj. 26. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Ha előtte nem volt benne videókártya akkor lehet nincs [auto]-n a biosban az elsődleges megjelenítő opciója.


Ha F2-re nem reagál akkor CMOS reset.

2023. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ezt hogy tudom elérni a holdon belül? Nagyon semmit se találok azon belül néztem yt videókat de nem igazán úgy néz ki mint a videókban. A cmos részét pedig azt az alaplapi elemet takarja? Mert azt mai nap kivettem és vissza, de semmi nem történt. Egyszerűen bekapcsolom a gépet és eddig jut el utána semmi.
2023. máj. 26. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:
A kártyát te tesztelted, vagy a boltban mondták, hogy tesztelve volt? Mert nem mindegy. Ha megteheted, tegyél bele egy másik videokártyát, hogy azzal mire megy. A 1050-est ha teheted tedd bele egy másik számítógépbe, hogy ott elindul-e.
2023. máj. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!