Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy állítom át hogy a pc az...

Hogy állítom át hogy a pc az SSD-t bootolja először ne pedig a HDD-t bekapcsolásnál?

Figyelt kérdés
Bekapcsolásnál mindig F8-cal kell kiválasztanom hogy az SSD-ről indiljon a gép mivel az alaplapban nincs benne a bios beállítás menü és nem lehet elérni sajnos hogy ott átrakjam hogy indításnál az SSD legyen az elsődleges. Más módon betudom állítani hogy az SSD legyen az elsődleges ne pedig a HDD?

2023. jún. 1. 15:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

"az alaplapban nincs benne a bios beállítás menü"


Olyan nincs.

2023. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szirty ***** válasza:
78%
Van abban, csak ki kell találnod melyik gombbal lehet belépni a setup-ba.
2023. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Ha Windows 10 vagy újabb van rajta, onnan is beléphetsz a setupba. Persze újraindul előtte, nem a Windows futása alatt tudod elkonfigurálni.
2023. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

Az alaplapod típusára rákeresve meg lehet nézni, hogy melyik billentyű lenyomására lehet belépni a biosba és ott hol találod a bootolási sorrendet.

Legtöbbször a Delete-et kell lenyomni.

2023. jún. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hiába okoskodtok utána néztem és nincs benne. Mindenlehető módon próbáltam elérni parancsal, windowsból de nincs benne. Nem támogatja az alaplap én se találkoztam még ilyennel amúgy. Legacy (örökölt) az alaplap. Kösz a zéró válaszokat
2023. jún. 1. 16:36
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Hiába okoskodsz, mert ilyen nincs.
2023. jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Mi az alaplapod pontos típusa?
2023. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Szirty ***** válasza:
68%

"Hiába okoskodtok utána néztem..."


Mivel te itt segítséget kértél (elvileg), engedd hogy mi is utána nézzünk!

Ezt az alaplap gyártója és típusa alapján lehetne megtenni.

2023. jún. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Mi az alaplapod pontos típusa?
2023. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 elistvan ***** válasza:
82%
Kizárt dolog, hogy ne legyen boot sorrend állítási lehetőség. Ezt a legősibb alaplapok is tudják. Ha leveszed a gép oldalát nézd meg a sata csatlakozókon a feliratokat (az alaplapi végén) a sata 0-ra kösd azt az eszközt amiről botolni szeretnél mert sorrendben ellenőrzi a gép, hogy melyik meghajtón van boot szektor.
2023. jún. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!