



válasza:



válasza:



válasza:



válasza:minden attol fugg mire hasznalod.
ha a legujabb AAA tipusu jatekokkal akarsz mindig jatszani 2k felbontasban akkor keves.
nekem rx 6600-as van es tokeletesen megvagyok vele elegedve, de en nem jatszok AAA jatekokkal es a felbontasom 1080p




válasza:



válasza:Nem.
A VRAM mennyisége egyre fontosabb, és 8GB az már épphogy csak belépő szint.
Ezenkívül egyik AMD kártyában sincs natív raytraceing támogatás, csak brute force-olni (hardware RT) tudják, ami nagyon nem ideális. Várhatóan egyre több olyan játék jelenik majd meg, mint az Indiana Jones, ahol nem lehet kikapcsolni az RT-t.
Ez a kártya nagyon nem időtálló, 2026-ban már nem érdemes rá beruházni.




válasza:



válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
A jelenlegi configom: asus prime h610m-r d4 alaplap,16gb ram,i3-12100f processzor,rx570 4gb videókártya. A jelenlegi videókártyám sajnos már nem elég a mai játékokhoz.
64-bites windows 10-em és NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB RAM videókártyám van. És letöltött példány.
Jópár éve láttam még 2 ventis hűtést ,amit pasztázással rá lehet tenni bizonyos támogatott vga-ra. A 1050 Ti-omnak az egyik ventije tönkrement (régi gigabyteos betegség volt), de maga a kártya jó. Azon gondolkodom ha felújítanám, el lehetne adni.
szóval kell-e ilyenre figyelni, vagy általánosan ilyenek már? értelemszerűen olyat választana az ember ami a legkevesebbet zúg
-Alaplap: MSI A520M-A PRO -Ram: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Beast RGB -Processzor: AMD Ryzen 5 5600X -Táp: Kolink Enclave 600W (Moduláris, Gold 80+) -VGA: Sapphire Nitro RX580 8GB DDR5 Ezt a kártyát milyenre lenne érdemes lecserélnem ami azért...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




