Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vásárlásnál mire...

Laptop vásárlásnál mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Ezekre vagyok kíváncsi:

- milyen márkát érdemes venni (azt hallottam hogy a Fujitsu Siemens-t nem érdemes megvenni)

- érdemes-e integrált videókártyával venni

- nincs-e valami akadálya, hogy laptopra ne lehessen Windows Xp-t felrakni (mint pl, az új SATA csatlakozós HDD-re nem lehet Windowst rakni, mert nem engedi)

- egyéb tippek/tapasztalatok, amiket tudtok.


És még annyit, hogy átlagos gépet szeretnék, nem akarok rajta a legújabb játékokkal játszani, de azért ne legyen rossz se, hogy pl bírja a flash bannereket, reklámokat az oldalon, ne akadjon ki tőle a videókártya.


Köszönöm szépen a segítséget.


2009. márc. 1. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem Acer Aspire 5310em van, nem egy nagy dobás, de amire nekem kell arra jó:D

Szerintem figyelj arra h ha integrált is a videókártya szerintem nem jó ha integrált, de az már nem olyan lényeges, ha egész jól dolgozik, másrészt érdemes ismerősöket megkérdezni. Még valami legalább 512 MB, vagy inkább 1 GB ram legyen benne, mostanában ez már nagyon is kötelezően elvárható egy géptől. Én az Acerrel meg vagyok elégedve, de Fujitsut biztos nem vennék.

Sok sikert!

2009. márc. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Acer aspire 5530am van elég jó.Mielőtt vásárolsz nézd meg az árgép oldalt a neten onnan olcsóbban tudsz rendelni.
2009. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pénz számít: Fujitsu Siemens, ha a minőség: Asus.

Integrált video lehet benne, ha nem akarsz csúcs 3D játékokat futtatni.

Aki ért hozzá, simán felrakja a legújabb laptopra is az XP-t a SATA driverrel, vagy a BIOS-bna letiltva a natív SATA kezelést.


Szóval szerintem nyugodtan vegyél intergált videokártyás laptopot. A te céljaidra megfelel. A minőség szempontjából meg az első az legyen, hogy baj esetén a szervizelést könnyen meg tudd oldani. Pl. ne kelljen érte 200km-t utaznod. ( Asus: helyszínre jön garanciás hiba esetén a futás árte...)

2009. márc. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Toshiba, vagy ASUS! (Intel proci, 2x1MB RAM, 160-250GB HDD)
2009. márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2009. márc. 2. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A Toshibát én is meleg szívvel tudom ajánlani. És bár az ergonómia egy relatív dolog, kinek a pap... de pl. nekem az Acer olyan szinten kényelmetlen egy asztali billentyűzet használata után, hogy csak na. Szóval nálam ez is számít. Asussal sajnos nincs tapasztalatom. FuSi az valóban nagyon gáz. Ami igazán jó választás szerintem még, az a Dell, csak talán az irreálisan drága, ott már a nevet is ki kell fizetned. De ha pl. netre használod meg irodai alkalmazásokra, chat, ilyenek, akkor ha veszel egy olcsó, de használt DELL cuccot, akkor az is nagyon jó beruházás lehet, mert a DELL kifejezetten jó nevűnek számít a használt laptopok között is.
2009. márc. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!