Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A hardverek piacán nem vagyok...

A hardverek piacán nem vagyok otthon, segítség? Lent.

Figyelt kérdés

Mi a mai cpu rangsor(csak Intel)?

Mi az, hogy FSB?

-II-, egy RAM hány MHZ-s?

-II- , egy OS 32 vagy 64 bites?

-II-, egy alaplap chipkészlete?

-II-,egy proci hány magos? (ne wikipedia már néztem ...)


2011. júl. 26. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mi az a fsb? válasz : az fsb megmutatja hogy hány mhz petyeg a chipsett

egy ram hány mhz-s? mellé van írva általában v

os 32bit vs 64bit?: pl: ha négy giga ramod van akkor a 64bittes verziót kell felrakni mert a 32 bittes csak 3 vagy 3,5 tud csak kezelni

egy proci hány magos? core i3: 2magos mindig , core i5:4 magos, core i7: 4 vagy némelyik 6 magos

cpu rangsor:core17<core i5<core i3

küldj pontot nekem kösz!

2011. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

@19:44


Rossz irányba néz a kacsacsőr, így kéne:


i7>i5>i3

2011. júl. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1.vok.

uuuuppppsssss tényleg :)

2011. júl. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

FSB nem a chipset sebessege, az elso nem ert hozza. FSB= Front Side Bus, ami szabadforditasban kb. Elooldali Buszt jelent. A busz az alaplapon belul adattovabbito kozeget jelent. Az FSB konkretan a CPU es a memoriavezerlo kozot helyezkedik el. Az FSB sebessege Mhz-ben azt mutatja meg, mekkora sebessegu adatatvitelre kepes ez a busz, tehat a processzor mekkora sebesseggel tud kommunikalni a gep tobbi reszevel. Nyilvan minel tobb, annal jobb


Az ujabb architekturakban nincs is FSB, mert a memoriavezerlo a CPU-ba van integralva, AMD-nel pl Hyper Transportnak nevezik, amin keresztul a CPU a memoriaval kommunikal. Intelnel a core 2-es prociknak meg hasznalt FSB-t, az Arrendale-nel mar nem.

2011. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A proceszor hany magost gondolom nem ugy ertette, hogy hany magja van az Intel kulonbozo processzorainak, azt o is ki tudja keresni, hanem azt, hogy mit jelentenek.


Lenyegeben arrol van szo, hogy ha egy processzor 2 magos, akkor a 2 parhuzamosan tud szamitast vegezni, tehat ha egy program a megfeleloen van megirva, gyorsabban fogja vegrehajtani a feladatot, de a 2-szeres sebesseget sosem fogja elerni, es feladat fuggo, mennyire parhuzamosithato. Tobb parhuzamosan futo program eseten is hasznos. Lenyegeben egy tobbmagos processzor olyan, mint ha tobb processzor lenne, persze ezek kozott a egtobb architekturanal van megosztott cache is.

2011. júl. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, úgy gondoltam ahogy te. Köszi mindenkinek Oké....... a RAM MHZ-t sem úgy gondoltam , hanem hogy a pl.1366MHZ-s RAM mit jelent.
2011. júl. 28. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!