Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Otthoni számítógép újratelepít...

Otthoni számítógép újratelepítése? Vírusirtás és biztonsági beállítások? Programok feltelepítése, internetről való letöltése? ___Kérdés: Hol lehet ezeket megtanulni?

Figyelt kérdés

(Bocs, ha rossz kategóriába írok.)

30éves férfi létemre nem értek a fentiekhez, más szakmában dolgozom. Viszont szeretném megtanulni ezeket, mert a család mindig tőlem kérdez. Hiába.

Nincsenek számítástechnikus haverjaim, és a guglis találatokból autodidakta módszerű tanulás sem az én műfajom.


Tehát valami tanfolyamféle kellene (meló mellett végezhető), vagy tanár, vagy tudom is én. Na ezért kérdezlek Titeket!

Mit javasoltok, hol tanítják a fentieket, hova forduljak?


Segítséget előre is köszi!


2011. szept. 13. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:

hát ez a mai 17-18 éves gyerekekre az évek során ragad rá...

nem igazán tudok ilyen tanfolyamról ami ezekre megtanít...

van ecdl ami a microsoft programok használatára tanít meg özön pénzért...és vannak informatikus képzések...de egyik sem ilyen alap feladatoktól indul..


én is leginkább próbálkoztam...a 3. ujratelepítésnél már mindent tudtam...letöltés is hasonló....

próba cseresznye....


vagy ha konkrét kérdésed van....írd ki ide...

2011. szept. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezekre általában mindenki magától szokott rájönni, lévén borzasztó egyszerű dolgokról van szó. Nem gondolod, hogy az emberek tanfolyamra járnak alapvető számítástechnikai ismereteket elsajátítani...
2011. szept. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amit a kérdésbe írtam, ezek nem alapvető felhasználói műveletek. Alapvető, hogy tudjam használni a word/excel-t és hasonlókat, az Intézőben rendezgessem a mappákat/fájlokat, fényképekkel tudjak bíbelődni valamennyire, levelezzek a neten és megtaláljak számomra fontos infókat, esetleg tudjam használni a skype-ot, és egyéb ilyesmi. Na ezek alapvetőek.


De mit csináljak, ha a Bözsinek ilyen trójai akármis ablakok ugranak fel, ha nincs vírusirtó a gépén? És én sem tudom melyik jó, honnan kell letölteni olyat, ami nem maga is vírusos, stb.

Mit csináljak, ha 4 éve nem látta szakember a gépet, és azóta iszonyat le van lassulva? Erre azt mondják újra kell telepíteni. De hogyan?


Első konkrét kérdés tehát:

Hogyan telepítsem újra a gépemet? Mi kell hozzá, azt honnan szerezzem be ingyen és hogy kezdjem el, hogyan folytassam és fejezzem be? Úgy, hogy rajta legyenek azok a programok, amik jelenleg is rajta vannak...

???

2011. szept. 13. 10:25
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja, nem 17-18 éves vagyok, nem is gyerek.

Mondjuk ha 50 éves nő lennék, akkor mit javasolnátok?

(Lehet így jobban értitek a kérdést.)

2011. szept. 13. 10:27
 5/6 A kérdező kommentje:

Első! Nem akarom próba cseresznyével tönkre tenni a gépet, ezért kérdeztem... Ha próbálgatnék, lehet el sem tudnám utána indítani és vihetném sok tízezrekért szervízbe...


"ecdl ami a microsoft programok használatára tanít meg özön pénzért...és vannak informatikus képzések...de egyik sem ilyen alap feladatoktól indul.. "


Konkrétan milyen programokra tanít meg? Csak microsoft programokkal meg lehet oldani egy gép újratelepítését?


Mi a neve ezeknek a tanfolyamoknak (úgy már jobban utána tudnék keresni neten), és akkor milyen feladatokra tanítanak meg ott? (Nagyvonalakban érdekelne persze.)

2011. szept. 13. 10:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Én tudnék segíteni ebben a kiterjedt témában.
2011. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!