Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AVG anti-vírus free 2011....

AVG anti-vírus free 2011. beállítása?

Figyelt kérdés

Tegnap feltelepítettem a szoftvert,de nem igazán vagyok tapasztalt ebben. Előtte Avastot használtam. Kérdésem az lenne hogyan lehet az AVG-ben beállítani a keresési opciókat,mármint milyen részletességgel keressen,milyen prioritással dolgozzon? Az AVast kb 30percet dolgozott ha mély vizsgálatot végzett. Az AVG meg kb 6 perc alatt végez. Ez jó? Nem találok benne más beállítási lehetőséget.


Válaszokat előre is köszi!


2011. szept. 25. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tudom, te vagy a tegnapi Avast -tal kínlódó kérdező. Sok mindent nem kell csinálnod vele, a Priorítást meg aszerint állítsd be, hogy dolgozol -e közben a gépen miközben keres, vagy nem. (Én az utóbbit ajánlanám; ha hagyod hogy keresgéljen, mehet a Priorítás magasra.) A keresésről meg annyit, hogy én úgy állítottam be, hogy ne csak a fertőzhető fájlokat vizsgálja, hanem az összeset. A Jelentések menüpontban is mindent bekapcsoltam, bár azoknak nincs sok jelentősége. Az AVG "A teljes számítógép vizsgálata" pontjában vannak ugye ezek, ott végezhető a mély vizsgálat is. Ami van más beállítási lehetőség, minden pipálj be nyugodtan (pl. Nyomkövető sütik vizsgálata). Tudja a dolgát, hidd el. Nagyon nem kell állítgatni semmit se rajta ezeken kívül. Persze a vizsgálat időtartama függ attól is, mennyi fájl van a gépeden.


Amúgy ha biztosra akarsz menni, nem árt, ha minden víruskeresés előtt lefuttatod ezt a Spyware, Adware keresőt, ami egyébként sok más fajta vírust is ismer. Nem akad össze az AVG -vel, sőt, nekem az AVG -t rengeteg lappangó vírusra vezette már rá, ugyanis keresés közben megnyitotta őket, amit persze az AVG is figyelt, és már ugrott is. Sokat töltök le, szóval nekem elkél a kiegészítő védelem is, de nem kötelező. Én ajánlom a letöltését. [link]

2011. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jah,én vagyok az :-). De az Avast már a "múlté".


Beállítom úgy ahogy javasoltad és had dolgozzon. Egyébként ha vizsgálatról van szó,akkor nem szoktam más egyebet csinálni a gépen.

Az általad javasolt kiegészítő védelem azonos időben futhat az AVG-vel? (már ha jól értelmeztem amit írtál)


Köszönöm a segítséget!

2011. szept. 25. 16:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, előtte futtasd le inkább! Ja, és ha elindítod a kiegészítő programot, mindig frissítsd a vizsgálat előtt!
2011. szept. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rendben köszi!


Kérdezném még hogy neked mennyi idő amíg lefut a mély vizsgálat? Persze tudom ez attól is függ meggyi adat van a gépen. Most nekem nem sok van. Win7-en kívül kb 25GB adat van a gépen,és így kb 7perc alatt végez. Ez normális?

Ha talál valamit karanténba rakja,azt ugye törölhetem?


Köszönöm a sokadik segítséget!

2011. szept. 26. 04:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy 500 gigás HDD -m van, amiből kb. 120 GB még szabad. Így a vizsgálat, az i5 -ös processzorommal, és a 4 GB RAM mellett egy óra. Szóval igen, normális! Nincs mit! :)
2011. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a karantén tartalmát bátran törölheted!
2011. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem is i5 CPU,és 4 GB ram van a gépben. Illetve a tiedhez képest jóval kevesebb adat van a vinyón. Akkor a 7perc vizsgálati idő tényleg normálisnak tűnik.


Köszi!

2011. szept. 26. 19:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Bármi kérdésed van, csak írd meg, az oldal is azért lett létrehozva.
2011. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Üdv! Újra lenne kérdésem!


Felraktam az általad javasolt Spyware szoftvert,de amint már mondtam nem vagyok szakértője ezeknek a progiknak.Ha megkérhetnélek hogy ennek a használatát,beállításait is leírnád? Milyen sűrűn kell alkalmazni,fusson e a háttérben mindig stb.


Nagyon köszönöm a segítséget újra!!!

2011. szept. 28. 04:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Semmit sem kell rajta állítgatnod igazán. Amikor full (teljes) vizsgálatot csináltatsz vele, minden partíciót vizsgáltass át vele. A sebességet ajánlom, hogy High Boost -ra tedd. Ha talál valamit a vizsgálat végére, tedd karanténba, és utána töröltesd vele. (Előfordulhat, hogy újraindítást kér egy-egy talált trójai, vagy hasonló vírus eltávolításához.)
2011. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!