Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A ram memória foglalatai. MI...

A ram memória foglalatai. MI a különbség a kék és a fekete foglalatok között?

Figyelt kérdés
Illetve hogy tudom megkülönböztetni a DDR1 DDR2 és a DDR3 ramokat?
2011. okt. 12. 21:24
 1/9 anonim válasza:
100%
Máshol van a nút a DDR, DDR2, DDR3 memóriákon, figyeld meg!
2011. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahogyan a mosóport a liszttől. Figyelj oda. Próbáld egymás mellé őket. Nem csak a nút van más helyen, de a lábak ( érintkezők ) száma is más. Persze bele lehet őket rakni a lyukba, erővel.

De hogy hogyan lehet őket megkülönböztetni? Megnézed a neten, hogy hány lábú a DDR1, a DDR2, és a DDR3. Aztán megszámolod a te ramod lábait. Amelyikkel egyezik, olyan a ramod. Ráírod, hogy amit megszámoltál, hova való. De el is olvashatod, mert rájuk van írva. Alaplapoknál hasonlóan jársz el. Elolvasod a leírását, vagy a neten megnézed a lap specifikációit. Vagy pedig a vakember módszer: szépen belepróbálod őket. Ugye tudtál követni?

2011. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
100%
A színezés csak a memória csatornák miatt vannak. Az alapján lehet beállítani a Single channel vagy a Dual Channel módot. Részletek az alaplap kézikönyvében.
2011. okt. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem van két sárga és két zöld.Most csak a zöldekben vannak rammok.Ha dual chanelben akarom használni a rammokat akkor hogy kell betenni? Ugyan olyan szinüekbe kell tenni 2ramot vagy az egymás melett lévő külömböző szinüekbe?
2011. okt. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
A kézikönyvben le van írva. Minden alaplapnál máshogy van.
2011. okt. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nincsen kézikönyv,komplett gyári konfig,az alaplapon még márkét sem találtam,csak egy sort találtam ami az alaplap jelölése lenne,de abból nem derül ki semmi,nem talált rá semmit a google,és nem hasonlit az álltalánis alaplapszámozásokhoz.Mivel komplett gyári konfig igy nem adtak külön az alaplaphoz könyvet.
2011. okt. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon még az sem biztos, hogy DDR ram megy bele.
2011. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
DDR2 ram megy bele
2011. okt. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
DDR1 Ram megy bele
2011. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!