Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység probléma - segítség?

Tápegység probléma - segítség?

Figyelt kérdés

sziasztok

a gépem:


Processzor

AMD Phenom II X6 1100T (3,3 /3,7 GHz Turbo) Six-Core processzor, AM3

Alaplap

GigaByte GA-MA770T-UD3 AM3, 4xDDR3, PCIEX, SATA 3Gb/s, Glan

Memória

8GB /1600 MHz (2x4GB KIT2) DDR3 (PC3 12800), Kingston HYPERX

HDD

1TB HDD Western Digital (WD), Greenpower 7200RPM, 64 MB Cache, S

Videokártya

ATI Radeon 6750/HD Sapphire, GigaByte, PCIe 1GB DDR5, +DVI, +HD


és ehhez a konfighoz vettem még egy

P4 ATX 550Watt M-Tech /12cm, 20/24 tápot mert a ház tápja 400w volt, és az kevés.

kb. 2 óra (a gép számára megterhelő) játék után fura égett szagot éreztünk a tápból.

Kicsit utána néztem és az M-Tech tápoknak nincs túl jó híre a piacon így egy gyors tápcserét tervezek.


A kérdés a következő:

az új kiszemelt táp egy ChiefTec 550w táp... ennek már ugye bírnia kell a terhelést ilyen konfig mellett?


2011. okt. 18. 13:19
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Bírom már az ilyet. :D Sokan kicsengetnek több mint 100 ropit egy gépért és pont a legfontosabb alkatrészen a tápon fösvénykednek, amivel hazavághatják az egészet. Ez valahogy mindig megmosolyogtat. :)


A kérdésre a válasz: IGEN (főleg ha CTG).

Amúgy minőségi tápból egyéb egy 450 W -os is ehhez a konfighoz.

2011. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
*egyéb = elég
2011. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, és igen énis elég hülyén érzem magam. :P
2011. okt. 18. 13:35
 4/6 anonim ***** válasza:

A Chieftec, FSP, Corsair, Seasonic, Enermax és Cooler Master tápok általában megbízhatóak.

Minőségi tápból valóban elég egy 400-450W-os egy ilyen kaliberű gép alá.

Ha nagyon sok mindennel bővítenéd később (bővítőkártyák, merevlemezek, + optikai egységek, ventillátorok stb), akkor indokolt lehet egy 550W-os táp is, de a legtöbb esetben felesleges.

Viszont a Codegen, M-Tech és az egyéb kínai ipari hulladékot árusító cégek termékeitől maradj távol.


Az egyik legjobb pletyka amit ezekkel kapcsolatban hallottam, hogy amikor egy cég ilyenektől rendelt tápokat, megkérdezték, hogy 400 vagy 500W-os matricával kérik-e őket. :)

2011. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lol :D

amugy FSP Hexa 400W 10000 alat volt még iponban

az is megfelö

de egy CTG is természetesen

2011. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget, már megrendeltem az 550-est de ha nagyobb abból nem lehet baj annál könnyebben elbírja, és igen lehet később veszek plusz kiegészítőket is szóval ez jó lesz a jövőben is. :)
2011. okt. 20. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!