Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a lézeres és a tinta...

Mi a lézeres és a tinta patronos nyomtató között a különbség?

Figyelt kérdés

Nos, nekem patronos nyomtatóm van (Deskjet f2180) Múlt héten vettem hozzá eredeti tintapatron (10.000ft) ugyanolyat amilyet kaptam a nyomtató megvásárlásakor. Miért ilyen Drága a patron bele? Mi az a utángyártott tintakazetta?

A lézeres nyomtatót az hogyan működik vagyis abba mit teszel patron helyett? Sajnos szinte semmit se tudok a lézeres nyomtatóktól megköszönném ha valaki elmagyarázná.

A jelenlegi nyomtatómmal tudok fényes papírra nyomtatni? Mivel nagyapám ásványvizet forgalmaz és szeretnék a műanyag üvegekre ilyen selyempapírt nyomtatni ami tartalmazza a szükséges adatokat. Szóval úgy szeretném mint a fél literes kólán található fényes papíron.


2011. nov. 1. 00:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Tintasugaras nyomtatóval nem fogsz tudni ilyet nyomtatni, csak is lézeressel.


Tintasugaras nyomtatónál az utángyártott patron azt jelenti, hogy amit visszavisznek eredetit, azt kitakarítják, új chip-pet tesznek rá és azt hozzák forgalomba, azért olcsóbb mert a burkolatot nem kell újra legyártani.


Lézernyomtató azért jobb mert gazdaságosabb, míg egy tintasugarassal normál patron mellett 150-300 oldalt tudsz kinyomtatni, lézeresnél 3000-6000 oldalt. Itt lehetőség van utántöltésre ha elviszed olyan boltba ahol után töltik. Ez is nagyban függ attól, hogy milyen márka és hová viszed, itt az utántöltés 6000-15000 forint között van, de ha számításba veszed a nyomtatni való mennyiséget, ez éri meg árban a legjobban.

2011. nov. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 _Jessy_ ***** válasza:
Olyanra papírra nem tudsz nyomtatni. Nyomtatóval csak olyan papírra tudsz nyomtatni, ami beszívja a tintát, akár tintás, akár lézer. A lézernyomtató fénymásoló elvén működik. Egy porréteget visz fel a papírra, amit aztán hővel (~190 °C) "ráolvaszt" a papírra. A lézerbe tonert vehetsz, vagy utántöltöd porral. De két töltés után érdemes tonert is cserélni.
2011. nov. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 _Jessy_ ***** válasza:

Tisztelt #1-es!

"Tintasugaras nyomtatóval nem fogsz tudni ilyet nyomtatni" ezzel nem értek egyet. Lézerrel sem lehet, mert ez a fólia műanyag. Vagy megolvasztja a nyomtató, vagy ha nem, akkor nem ragad rá a festék, mert nem issza be. Utóbbit otthon is kipróbálhatod, olyan papírnak a fényes oldalára nyomtatsz, amin matrica volt. Utána simán le lehet törölni a festéket. NYÁK gyártáshoz szokták használni

2011. nov. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 _Jessy_ ***** válasza:
azaz a csak lézeres résszel nem értek egyet... kicsit lemaradt, késő van :)
2011. nov. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lézeres nyomtatóval ilyenre tudsz nyomtatni ami tuti bírja a strapát! Mi is ilyet használtunk:


[link]

2011. nov. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor a jelenlegi nyomtatómmal milyen papírra tudok nyomtatni,hogy ugyanolyan legyen mint a kólásüvegen található fényes papír.

[link]

Interneten fotópapírt találtam amivel talán hasonló hatást tudnák elérni.(Am ezekre a kólásüvegekre akkor hogy nyomtatják ezeket a papírokat)

2011. nov. 1. 10:01
 7/13 _Jessy_ ***** válasza:
A kólásüvegre spec. festékkel nyomtatnak, gondolom, ami rá is ragad, hidegen, feltételezem ofszet nyomással. De a fenti link, amit az előtted hozzászóló írt, szerintem az jó. Olyanra tudsz nyomtatni, bár nem olcsó mulatság
2011. nov. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
de amit az előző belinkelt csak lézeressel lehet rá nyomtatni! Köszönöm a válaszaitokat.
2011. nov. 1. 15:27
 9/13 A kérdező kommentje:
Szóval a jelenlegi nyomtatómmal nem tudok olyanra nyomtatni csak fotópapírra, szerintem fotópapírt fogok használni, remélem rá lehet ragasztani az üvegre.
2011. nov. 2. 09:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Tessék, ezzel nyomtatható tintasugaras nyomtatóval is, nézz körül az oldalon, van több fajta is! :)


[link]

2011. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!