Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyasmit olvastam nemrég a...

Olyasmit olvastam nemrég a neten, hogy egy laptop-nak az akkumulátorja fel tud robbani. Ez akármelyik pillanatban bekövetkezhet?

Figyelt kérdés
2008. márc. 19. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1,5-2 éves a történet, ami még napjainkban is zajlik.

egyes tipusú akkumlátork esetén, főleg zárlat miatt felléphet olyan mértékű túmlegedés, ami meggyujthatja az akku környezetében lévő műanyagot, valamint, a felhevült fém tokozás robbanásszerűen nyílhat szét.

Nem csak notebook-ok, hanem mobilok is érintettek voltak/vannak.

Ha jól tudom, az érintett típusokat már visszahívták/visszahívják.

2008. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha ez felrobban akkor mekkorát szól?
2008. márc. 19. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a robbanásnak attól van hangja, hogy gáz halmazállapotú anyag szabadul ki, ami folymatosan expandál, ezzel hozva létre egy lökéshullámot, ami maga a hang.

Egy "robbanó" akkuban kevés gáz van, itt inkább folyadék adja a nyomást, ami ha utat talál egyből elveszíti a nyomását. A dolog inkább spiccelés jellegű. Mint amikor a savanyú uborkát vágod és kispriccel a lé. A gond az, hogy ez a folyadék savas és forró.

2008. márc. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm mobiljának az aksija robbant fel, pedig minőségi volt, és 2005-ben vette és tavaly robbant egyet és annyi volt neki.
2009. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És a tesódnak nem lett baja?
2009. jún. 10. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!