Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti melyik gép mellett döntenét...

Ti melyik gép mellett döntenétek a helyzetemben? Asus vagy MacBook Pro?

Figyelt kérdés

Új hordozható számítógép vásárlása előtt állok, és szeretném jól megfontolni a döntésemet, olyat gépet venni, ami hosszú évekig minőségi használatot biztosít.


Egyetemista vagyok, tehát a szövegszerkesztők (office, vagy annak megfelelő progi OSX-en) alapvető fontosságúak. Emellett foglalkozom (habár hobbi szinten, de úgy viszont legalább 2 éve) zenei stúdiózással is, amihez kell az erős gép. Ezek mellett multimédiás célokra kellene a noti, olykor olykor egy-két játékkal múlatnám az időt.


A "versenyzők" (áruk nagyjából ugyanott van)


ASUS K53TA-SX115V

-Kijelző nagyság: 15.6" HD LED 16:9

-Felbontás: 1366x768

-Processzor típus: AMDŸ LIano - A6-3400CPU MHz / FSB / Cache: 1.4GHz (Turbo Mode - 2.3GHz) / 4MB L2 Cache / 35W

-Memória: 6GB / 1333MHz DDR3 (8GB-ig)

-Merevlemez: 640GB SATA

-VGA Típus: AMD Mobility™ RadeonŸ HD6520G + AMD Mobility™ RadeonŸ HD6650


Apple MacBook Pro (2008-as kiadás)

-Kijelző: 15.4" LED

-Felbontás: 1440x900

-Proci: Intel Core 2 Duo 2.5 Ghz

-Memória: 4gb ram

-Merevlemez: 500 gb HDD

-Videókártya: Geforce 8600M GT 512Mb Vram


Kérek mindenkit, hogy értelmesen válaszoljon, ne kezdje azzal, hogy az Apple egy drága szar, csak menőzni lehet vele, mert ez nem így van. Főleg olyan válaszolóknak örülnék, akik már mind a két "oldalon" (Windows-Mac) álltak, de mindenki segítségének nagyon örülök!


2011. nov. 28. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Asus.
2011. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MaXXeGee ***** válasza:
Volt / van mac-em De én személy szerint, nem szeretem, sarokban áll, porfogó Mert azért akárhogy is nézzük, ma magyarországon presztizs értékkel bír, szóval, ha nem menőzni akarsz vele akkor ASUS :)
2011. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy miért nem szereted a Mac-ed?
2011. nov. 28. 21:16
 4/9 anonim ***** válasza:
még jó hogy asus
2011. nov. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
50%

Egy másik kérdéshez írtam már ezt, nincs kedvem átszerkeszteni, ott hevesebb vita volt... ezt számold hozzá :) de mindenképpen MAC ne Anus :) és akkor amit írtam:


Olvastam a sok kommentet és én most használom a negyedik notebookomat. Az elsőt még akkor vettem amikor mindenkinek asztali volt, három évet húzta Fujitsu, 18 évesen vettem...


Utána egy egész nyarat dolgoztam egy Macbookért mert elegem volt a windowsból meg a PC-ből a rengeteg hibájával együtt... A Macbookot imádtam... Három évig használtam és egyszer sem!!!! fagyott le... mikor először kinyitottam 3,5 órát bírt az aksi, amikor eladtam 2őt... semmit nem kellett benne cserélni, nem kellett újratelepíteni a rendszert, és minden programot megtaláltam hozzá még akkor is (2007) amikor alig volt elterjedve a mostanihoz képest... három év után több mint féláron!!! adtam el, ennyit arról ki mennyit bukik rajta.... megjegyzem egy ismerősöm vette meg 1,5 éve és mai napig élvezi a kis gépet...


azért adtam el, mert nagyon jó árat kaptam még érte és ebből vettem egy Dell-t ami igencsak felső kategóriás volt Win7-tel... gondoltam ez már talán megközelíti az OSX-et használati élményben.... tévedtem, és egy év után fél ár alatt sem tudtam eladni, úgy hogy közben a winchester is elszállt (külső behatás nem érte) az amúgy üzleti felhasználásra szánt gépben... kösz... vágják le a kezem, ha újra winfost használok...


most vettem egy Macbook Pro-t, ami 320e volt, de ezt legalább nem úgy kapcsolom be, hogy jujj elindul-e, nem kell várni fél órákat mindenre, nincs vírus... én sima átlag felhasználó vagyok, de nem elégszem meg az átlag winfos "élménnyel" ami havi egyszeri idegeskedés... a prémium élményt, tartosságot meg kell fizetni... ennyi... én használtam win98-at, xpt, win7-et és Mac-et... Engem meggyőzött és az aki soha még be sem kapcsolt ilyet inkább ne szóljon, és üljön és verje ki Bill Gates képére...


Megjegyzem van iPhone-om és iPad-em is, amit maximálisan ki lehet használni még úgy is ha nem vagy programozó vagy zenész... ész kell hozzá, akinek nincs annak ott a winfos... egészségetekre...

2011. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Amúgy nem értem miért 2008-as modellt néztél ki...
2011. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerű, arra van pénzem, hogy használtan megvegyem. Egyébként a napokban pontosan emiatt mondtam le róla. Tudom, hogy strapabírók a Mac-ek, de egy 3 éves gépre már nincs garancia és az Apple javíttatása meg csillagászati áron megy.


Konzekvencia: még diák vagyok, 180-nál többet nem tudok áldozni notebookra, marad az Asus. Ha majd a saját fizetésemből élek és megtehetem, már megyek is az első Apple Store-ba! :)

2011. nov. 30. 01:29
 8/9 anonim válasza:

jah, értem :) használtan max akkor vennék, ha ismerem azt akitől van + a gép előéletét :)


amúgy vannak nem hivatalos szervizek, amik olcsóbbak és meggyőződésem, hogy jobban is értenek a géphez, mint a márkaszervizben (jobban is figyelnek rá)... de ez kocsiknál is így van...

2011. nov. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 adamx97 válasza:

Tudom, ez egy nagyon távoli példa, de egyik ismerősöm Londonban élt. Egyszer beletörte a jack-et a gépbe, majd véletlenül leöntötte sörrel(nem volt részeg) majd ez után elszállt az aksi. Bevitte egy hivatalos Apple boltba( nem iStyle, XMS) és ingyen, garancia után megjavították neki.Ilyen bolt van Bécsben is, de Applet nem kell javítani, hacsak nem töröd szétt.Egyszó mint száz az Applenek a javítás ki van találva, remek rendszer, használható, megéri a pénzét.

U.i.:Ezt egy 2009-es MacBook-ról írom, van egy Macbook Pro-m iPad 2- iPhone 4 és 2 iPod.Nem hencegésből mondom, de remek rendszer és ezköz.

Úugye nem láttál még Magyarországon Apple reklámokat? csak az androidos "okostelefonokét" mondják Jó bornak nem kell cégér!

2012. ápr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!