Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudtok olyan ipari, technológi...

Tudtok olyan ipari, technológia területeket mondani ahol szükség van egy mai számítógép teljesítményére?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm szerint a mai modern számítógépek már-már túlnőtték a felhasználhatósági kereteket (leszámítva a játékokat). Szerintetek ez mennyiben helytálló? Vannak olyan területek ahol mondjuk ki tudják használni egy mai gép műveleti sebességét?
2011. dec. 9. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Tervezés, 3D grafika csak a példák kedvéért...
2011. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Panda Péter ***** válasza:
tudományos számítások (szuperszámítógépek, blablabla), szerverkörnyezet (gondolok itt főleg cloud-ra).
2011. dec. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vagy egyszerű csillagkutatás matematikai számítások jövőkutatás.
2011. dec. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 DannyZuko ***** válasza:

hogy messzebb ne menjünk az időjárás megfigyelése. előrejelzése.


Magyarországg legnagyobb meteorológiai állomásában egy egész szobányi velociraptor teljesítményű gép dolgozik az adatok elemzésén... és nem akkora a szoba, mint öreganyám spájza, hanem mint egy kissebb tanácsterem...

2011. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy Cinema 4D-vel bármikor megfektetem a 4 magos procim, vagy elfogyasztom a ramom, ha nem optimalizálok eléggé. :) Ergo 3D tervezés. Volt olyan renderem, ami egy éjszaka alatt készült csak el 4 magos procival, míg én aludtam. :D (ez pedig csak 1 kép, nem is videó!)


Aztán a 4GB ramból is futottam már ki...


De videószerkesztésnél is édeskevés egy otthoni számítógép, főleg fullHD videók esetén. Úgy értem lehet dolgozni vele, de nem lesz zökkenőmentes. Az otthoni gépek teljesítménye ráadásul sehol sincs közel a csúcshoz.

2011. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!