Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs a laptopokon...

Miért nincs a laptopokon reset gomb?

Figyelt kérdés
Érthetetlen számomra hogy egy számítógépen - amin ráadásul egy lépten-nyomon fagyó winfos fut - a sok haszontalan (play, pause, mute fw, bw, stb.) gomb mellé mért nem fér el egy reset gomb.
2011. dec. 13. 10:03
 1/10 2xSü ***** válasza:

Mert a modern operációs rendszereknél amúgy is ritkán használnánk. (Az operációs rendszerből illik az újraindítást kezdeményezni, hacsak nem célod a rendszer és az adataid megsemmisítése.)


Én mondjuk nagyon ritkán kapcsolom ki a gépet, vagy indítom újra. (Kb. heti egyszer.) Persze ilyenkor is az Start menü / Újraindítással.


Egyetlen eset van, mikor a reset gombnak egyáltalán bármilyen jelentősége lehet, ez pedig a kék halál lefagyás. Ez ma már – ha jó forrásból telepítetted az oprendszert és nem telepítesz agyba-főbe mindenféle forrásból – nagyon ritka esemény. Ilyenkor meg kibírom, hogy a bekapcsológombot 4 másodpercig nyomva tartsam.


Szerintem ha lenne ilyen gomb, a felhasználók gyakrabban nyomnák meg véletlenül, mint szándékosan. Így több kára lenne, mint haszna.

2011. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 DannyZuko ***** válasza:
ha fagy akkor asztalin ugyebár reszet gomnot nyomsz. ugyanaz mint ha ki és bekapcsolnád a gépet. laptopnál pedig fogod a bekapcsoló gombot és folyamatosan nyomva tartod. 5 másodperc után kikapcsol a gép. utána bekapcsolod és kész is a reset.... voálá
2011. dec. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen szar a gépeden a Windows akkor két megoldás van. Tégy fel rá Linuxot, vagy egy szakértővel nézesd meg a géped, mert valószínűleg ha lépten nyomon lefagy akkor összegányoltad már nagyon...
2011. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert könnyen elnyomódhat, ami elég nagy fejfájást okoz. Ha az XP állandóan lefagy, érdemes kipróbálni a Win7-et. Egyeseknek a 7 hamarabb fagy mint az XP, vagyis nálad komoly bajok vannak. Ha állandóan lefagy, miért nem raksz fel egy másik op.rendszert? Ha megmondanád mire használod, ajánlanánk egy hozzávaló op.rendszert.
2011. dec. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én se gyakran kapcsolom ki, általában altatom vagy hibernálom és én is átlag heti rendszerességgel kényszerülök csak újraindítani. (Win7-ről van szó egyébként) De amikor start menüből nyomok újraindítást aztán három perc mulva is a "Logging off" feliratot kell bámulnom attól FEL TUDOK ROBBANNI. (Egyébként a Win7-em nem gányolt, MSDN-ről van, szoktam frissíteni is és nem telepítek minden szemetet ész nélkül)


Jó mondjuk a "tartsdNyomvaAPowerGombot5Mpig" módszer ellen tényleg csak kényelmi kifogást tudok emelni (bár egy régi asztali gépemnél előfordult hogy a tápban beragadt a relé aztán nyomhattam a gombot másnapig) de azért a úgy gondolom praktikusság sem utolsó szempont.


Ami a sajnos egyre gyakoribb "használj Linuxot mert a windows sz@r" típusú hozzászólásokat illeti, nem tudok mást hozzáfűzni mint hogy kímélj meg tőle. (nem neked szól Tenkes, csak a későbbi trollkodni vágyó illetőknek) Aki segghülye a számítógéphez az úgyse tud Linuxot használni, aki meg ért hozzá és mégis Windowst használ az valószínűleg okkal teszi - Én speciel azért mert az általam használt programok nagytöbbsége (mint pl. Visual Studio, ami talán az egyetlen jó dolog ami a Microsoft-tól jött) nincs Linuxra. Mellesleg Ubuntu is van telepítve.

2011. dec. 13. 16:14
 6/10 2xSü ***** válasza:
Aham, szóval neked nem kapcsol ki – indul újra – a gép magától. A legtöbb laptopon ez a probléma nem szokott felmerülni. Az is kérdés, hogy mindig így volt-e, vagy csak jelenleg észleled ezt a problémát. (Egy újratelepítés megoldaná-e a gondot?) Esetleg valamelyik hardverelem is megakadályozhatja az újraindulást. Mindegyiknek fel van telepítve a hivatalos drivere? (Az alaplapé, chipkészleté is?)
2011. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én asztali PC-men sincs reset.
2011. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk tegyük hozzá az se a notebooknak se a Windows-nak nem használ ha heti egyszer kapcsolod csak ki..
2011. dec. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 2xSü ***** válasza:
Tenkes81: Miből gondolod, hogy ártana neki? Alvó állapotba kerül a gép éjszakára, utazás esetén meg hibernálásba kerül. A Windowsnak az égvilágon semmi baja nem lesz. (Esetlegesen annyi a következménye, hogy azokat a frissítéseket, amelyek újraindítást igényelnek, később telepíti.) A Windows 7 kellően stabil ahhoz, hogy akár hónapokig is működjön. A gépnek sem lesz tőle semmi baja, sőt mivel a betöltés kevesebb processzoridőt, merevlemez műveletet kíván, így még alapvetően hasznos is a dolog.
2011. dec. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 2xSü ***** válasza:
Sőt elméletileg garancia idő alatt ki kellene bírnia azt is egy laptopnak, hogy átlagos terheléssel nonstop működjön. (Asztali gépnél ez alapkövetelmény.) A tapasztalatom az, hogy általában bírják is a gépek.
2011. dec. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!