Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek nagy a különbség?

Szerintetek nagy a különbség?

Figyelt kérdés

Van a gépembe egy 1 GB 400MHz-s ram. (memória)

Ehez raknák egy 512mb 200MHz-s ramot.


ugyebár így akkor 200MHZ-n működne mind a kettő ha jól tudom.

Nagy különbség van úgy hogy 400 MHz-n működik a ram vagy 200MHz-n?


Hogy érdemesebb?

Haggyam bent csak az 1gb 400MHz-s ramot vagy rakjam hozzá még az 512 mb 200MHz-s ramot?


A válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is!


2012. febr. 6. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom igazából... Az órajelből ítélve ezek DDR RAM-oknak tűnnek. A régebbiek strapabíróbbak voltak. Manapság 1 ram kártya mellé nem szabad másik órajelűt/márkájút/kapacitásút tenni mert kisüthetik egymást. Én így jártam, 2 DDR2-es 1Gb-s ramot égettem le külön külön. Szóval ha gondolod vállalhatod a kockázatot, még anno a régi gépünkbe nekem is így volt megoldva, csak 512Mb mellett 256Mb-os kártya, de ez télleg rég volt :) de működött!:)
2012. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza vab.Nem ajánlatos a RAM-okat keverni,mert rosszul is "elsülhet".


Csak azonos órajelű RAM-okat szabad egymás mellé rakni.

Ha nem azonosak akkor ki nyírhatják egymást.

Nem árt ha márkában is egyeznek mert a különböző márkák,nem biztos hogy működnek együtt.


Egyébként ha netalán működnének együtt,nem lennének sokkal gyorsabb,Amit az 512Mb RAM-al nyer annak nagy részét elveszíted az órajel miatt.Szerintem nem éri meg a kockázatot.

2012. febr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kár hogy az a 200MHz sehogy sem stimmel, a 400-asokra szokta azt írni az aida(everest) de az órajel esés visszavesz a teljesítményből
2012. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem sül ki, csak nem kezeli le. Előfordul, hogy lekezeli, de 1-2 indításkor elveszik valamelyik (áltban a kisebb). Nemrég dobtam össze 1 gépet, 1 gb ddr (400mhz ramokkal) 2x 256 1x 512, tökéletesen megy, de néha indításnál nem ismeri fel az egyik 256-ost. Szval berakhatod mellé.
2012. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!