Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan oldjam meg? Kezdő vagyok.

Hogyan oldjam meg? Kezdő vagyok.

Figyelt kérdés
Új modemet kaptam a szolgáltatómtól,amelynek telepítése után mindig a köv. üzenetet kapom:az eszköz nagyobb sebességre képes.Válassza le az eszközt a jelenlegi portról és csatlakoztassa egy félkövéren megjelenő hub valamelyik portjához.Innen teljes a sötétség.Nálam.

2012. febr. 28. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
gondolom, a félkövér az a betűtípus akar lenni a számítógépen
2012. febr. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt gyanítom, hogy Te USBén keresztül csatlakozol erre a modemre. Ha esetleg így lenne akkor valószínűleg az történt, hogy a modem például USB 2-őt tudna, de a port amire ráraktad az csak USB1-es ( ez olyan szabvány féle, fizikailag úgyanúgy néznek ki külsőre a cuccok ).

Ha olyan lusta dög vagy mint én - akkor valószínűleg a számítógépház előlapján lévő USBbe dugtad bele a modemet. Ezek a portok általában - nem mindig, de előfordul - USB1-esek és a ház hátulján figyelnek az USB2-re is képes csatlakozók. Több dolgot tehetsz: szorgalmasan próbálkozol a többi USB porton - tehát átdugdosod a modemet a többire egyenként - és ha mákod van akkor talál olyan portot ahol már jól érzi magát. A tudományos megoldás az, hogy megnézed az alaplapod leírását ( esetleg írd ide típusát én is szívesen útánanézek ), hogy egyáltalán támogatva van e az USB2. Ezután be kell lépni a BIOSba és engedélyezni kell ( nekem volt olyan alaplapom ahol erre menü volt, az újabb alaplapon azt hiszem ez már automatikus ).

2012. febr. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2/2 Köszönöm,próbálkozom.

A gép:laptop ASUS F3M-AP113

2012. márc. 1. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!