Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy minél kisebb és könnyebb...

Egy minél kisebb és könnyebb burkolatban lévő,320–500 GB-os külső HDD-t szeretnék venni, ami 7200-as fordulatszámra képes, és USB 3. 0 kompatibilis. Melyik gyártó ajánlott leginkább, és melyik hazai IT webshopból érdemes venni?

Figyelt kérdés

Amúgy már hordozható SSD is van?


Köszi előre is a válaszokat, a hasznosaknak menni fog a zöld kéz!


2012. jún. 11. 19:39
 1/5 Panda Péter ***** válasza:
100%

először tisztázzuk mit is akarsz: egy 2,5-es notivinyót, és külön hozzá egy külső házat, vagy gyárilag USB házban lévő modellt? csak mert ez utóbbiból nem hiszem hogy fogsz 7200-as fordulatszámút találni, de nem is igazán látom értelmét neki.


mivel az SSD szabvány 1,8 vagy 2,5"-os, ezért azt is simán bele lehet rakni külső házba, de adatok cipelésére feleslegesen drága, elsősorban nem erre találták ki.

2012. jún. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 legendavagyok01 ***** válasza:

HDD:

[link]


SSD:

[link]

2012. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ipon.hu

gyártónál nálam a WD vinyók váltak be eddig (nagyszülők gépében egy már több mint 10 éves jószág megy a mai napig) valamint van még 4 darab itthon (160 giga és 2 tera között), mindegyik tökéletesen üzemel. persze attól még te kifoghatsz egy hibás példányt :)

hordozható ssd van, de az usb port korlátozott adatátvitele miatt sebességbeli előnyöd nem lesz. csak akkor javaslom, ha "zűrös" helyre veszed, ahová a vinyó túl sérülékeny lenne

2012. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Panda Péter: olyanokra gondoltam, amilyenek a legendavagyok által adott árgép.hu-s klinken láthatók - és igen, jól gondoltam, hogy léteznek 7200-as fordulatszámúak is... :) (bár az utóbbi 3-4 évben nemigen követtem a hardverek fejlődését).
2012. jún. 11. 19:51
 5/5 Panda Péter ***** válasza:
100%

biztos létezik, de én továbbra sem látom értelmét. a szekvenciális sebesség lehet nagy akkor is, ha csak 5400-as a vinyó fordulata, és amúgy is, csak adatok tárolása a cél, nem OS-t futtatsz róla.


az SSD meg ilyen célra komplett pénzkidobás.

2012. jún. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!