Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A BIOS-ban lévő elem meddig...

A BIOS-ban lévő elem meddig használható, ill. honnan tudom biztosan, hogy azt kell-e cserélni adott esetben?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 16:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
No a BIOSban nincs elem. A Windowsban sincs. Ezek softverek. Az elem az alaplapban van, és azért felelős, hogy áramtalanítva se felejtse el a gép a hardverkonfigurációját. Az én alaplapomban 6 éve ketyeg, és semmi baja, ha jól tudom aksiként üzemel. Onnan tudod, hogy cserélni kell, hogy a gép egyszer csak nem lép be a rendszerbe, hanem megáll a biosnál és kiabálni fog, hogy elvesztette a konfigját. stb. Láttam már ilyet, de fingom sincs már h pontosan angolul mit ír ki. Ilyenkor bemész a biosba, és "all settings deafult" vagy valami ilyesmi, tehát minden beállítást alaphelyzetbe kell állítani. Nagyjából ennyi.
2009. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Egyébként, ha egyszer ilyesmi történne /nekem is 6 éve ketyeg:)/ és a BIOS-ban mindent alaphelyzetbe állítok, ahogy írtad, utána megy minden rendesen miután betettem az új elemet, vagy az összes driver-t újra kell telepíteni?

2009. júl. 5. 16:46
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Az alaplapon Lítium elem van, nem tölthető (és nem is tölti az alaplap). A többi igaz amit az első leírt.

Amúgy 3V a névleges feszültsége az elemnek, amit szinte a teljes kapacitás vesztésig tartani tud.

A drivereket pedig nem kell újra telepíteni ha a BIOS-t vissza kell állítani alaphelyzetbe elem lemerülés miatt.

2009. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. júl. 5. 22:34
 5/19 anonim válasza:
100%
Akár 10 évig is jó egy elem. Onnan tudod, hogy cserélni kell, hogy a gép bekapcsolás után reklamál, hogy elfelejtette a beállításokat és állítsd be. Az all settings default teljesen hülyeség, mert ezzel a biosodat alaphelyzetbe hozod amivel nem feltétlenül működik úgy a gépet ahogy azelőtt. A régi beállításokat kell visszaállítani elemcsere után, elmenteni majd újra döcög a gép.
2009. júl. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már teljesen össszeállt a kép.........:D
2009. júl. 6. 06:52
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Első volnék, igaza van az utolsónak,DE. A felhasználók 99 százalékban nem módosítják a bios lényegesebb beállításait, pl órajel, usb feszültség.... tehát 99 százalékban a bios alaphelyzetbe állításával nem árthatsz a gépnek. Abban az esetben, ha a gép pöckölve volt, tehát procituning vagy egyébb beavatkozások történtek, az illető tudása a számítógépeket illetően meg van ahhoz, h ne kérdezősködjön az elemről. Ezért írtam, h all settings deafult, mert így nem árthat a gépnek, és gyári teljesítményen tovább működhet a számítógépe. Amúgy meg igen, ha ismered az előző, gyáritól eltérő beállításaid,akkor azokat kell visszaállítani.
2009. júl. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Értem...........
2009. júl. 7. 07:16
 9/19 anonim válasza:
100%

Hali nekem pl 4 év után kellet cserélnem mert ha pl 5-6óran át ki volt kapcsolva gép elfelejtett mindent.

ja és nem minden gép indul be alap be állitáson.

2009. júl. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyártók azt írják, hogy 3 évente cserélj elemet.(több alkalommal bejött állítólag, az a trükk, hogy a tápvezeték nem lett kihúzva/lekapcsolva a gépről és a bios zokszó nélkül viselte az elemcserét adatvesztés nélkül. Az újabb dualflashes biosok meg max az óra/dátum beállítást veszítik el, mert elem nélküli memóriában tárolják az adatokat.
2009. júl. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!