Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért Mac vagy akármelyik...

Miért Mac vagy akármelyik apple termék? Mégis miért veszi pár ember?

Figyelt kérdés

Néztem notebookokat például. Macbook pro több mint 600 ezer forintért, és olyan alap gép, hogy az hihetetlen, pl 512 gigás HDD.. ezért az árért már nagyon is elvárhatnánk még egy egy terrás SSD-t is.. meg láttam gyenge processzor, ram és videókártya.. 600 ezerből már veszek 2 nagyon komoly laptopot, vagy számítógépet minden tartozékkal együtt.. hiába, hogy operációs rendszerben elvileg jók.. de hardwerben nagyon gagyi és irracionálisan drága (ez az én meglátásom)


következő az Iphone (mondjuk a 4s) ami tudotmmal a legjobb iphone a piacon jelenleg..

140 ezertől kezdődnek de még az is baráti ár nagyon..

ott van például a samsung galaxy s3, vagy még egyéb okostelefon, és ezek mellett messze alul marad az iphone szinte mindenben...


Itunes? minek? netről akármelyik számot INGYEN lelehet szedni.. még is ki az aki fizet is ezért?


Most a kérdéssel nem az a célom, hogy az apple rajongókat felhúzzam.. de most komolyan, mi a jó ebben? még ha a pénz nem is számítana szerintem akkor is xar az összes apple termék a többihez képest.


Tehát a kérdés: mi az ami miatt mégis veszik az emberek?



2012. júl. 19. 01:57
1 2 3
 1/21 kiflitolvaj válasza:
78%
Használtál már bármilyen Apple terméket? Úgy értem tartósan, nem csak megnézni és egy-két dolgot kipróbálni.
2012. júl. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
Egyszerű.. presztízs.
2012. júl. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 kiflitolvaj válasza:
100%
Nálam a presztízshez az ég világon semmi köze. Felesleges lenne hosszasan taglalnom, hogy mit és mire használok, mert sokakban már az alma látványa is antipatikus benyomást kelt. Persze tény, hogy sokan csak azért veszik, mert státuszszimbólumként tekintenek rá.
2012. júl. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt azért mert strapabíróak. Nem a hardver kerül sokba, hanem a hardver és a hozzájáró szoftver csomag, ami igen terjedelmes. Amúgy vannak olyan emberek akik szeretik készre szerelve megkapni a dolgaikat. Én nem vagyok Apple párti, de megértem azokat akik azt választják. Amúgy meg azért fizetnek a zenéért mert tisztességesek :)
2012. júl. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon jól látod, tényleg nem ér annyit, mint amennyibe kerül. Persze USA-ban kevésbé drága, ott kisebb az árkülönbség az Apple és a többi márkás gép között.


Én nem csak használtam, de fejlesztettem is Mac-en, méghozzá iPhone-ra, szóval vannak vele tapasztalataim, és úgy látom alapvetően csak duma az a "felhasználói élmény". Aki Windows-hoz és/vagy Linuxhoz szokott, az nagyot szív OS X-en, mert minden teljesen más logika szerint van (amúgy egyik sem logikusabb, nem kell ebben sem hinni az Alma fanoknak). Másrészt a hibamentesség is egy urban legend, pl. XCode 4 mikor megjelent, tele volt hibákkal, rendszeresen elszállt, ezek jó részét 4.1-re javították, de ma sem problémamentes.


Egyébként Mac-et főleg grafikusok, zenészek és Apple fanok használnak. Legnagyobb előnyének azt tudom mondani, hogy mivel korlátozott számú saját gyártmányú gépre fejlesztették az operációs rendszerét, ezért bizonyos szempontból problémamentesebb.


Ami az iPhone-t illeti, az alapvetően egy erősen zárt platform, aminek rengeteg előnye és hátránya van egyaránt. Nem telepíthetsz csak úgy akármit, csak az apple store-ból lehetséges, erősen korlátozott a multitasking, a telefon nem képes bluetooth-on kommunikálni más készülékekkel, és még sorolhatnám. Ez például azért jó, mert nem tudja még a legbutább user sem összegányolni a készülékét mindenféle szedett-vedett appal, ugyanakkor sokaknak nem jó ez, mert nem szeretik a korlátozásokat. Szóval alapvetően nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy jobb vagy rosszabb más platformoknál, én személy szerint inkább az Androidot választom, de megértem azokat, akiknek az iOS jobb, persze azokat a majmokat nem, akik csak villogni szeretnének vele.


"Itunes? minek? netről akármelyik számot INGYEN lelehet szedni.. még is ki az aki fizet is ezért? "


Márpedig ez a jövő. Ne magadból indulj ki, rengetegen vannak akik hajlandóak vagy hajlandóak lennének fizetni a zenéért. Ellenben nagyságrendekkel hosszadalmasabb procedúra megvenni a boltban vagy megrendelni neten a CD-t, otthon begrabbelni, mint letölteni illegális forrásból. Pl. nekem van pár eredeti CD-m is a kedvenc zenekaraimtól, de azokat is még a vásárlás előtt letöltött mp3-akból hallgatom. Szóval az iTunes és a többi hasonló éppen azért jó, mert egy gyors és egyszerű megoldást nyújt azoknak, akik meg szeretnék venni a zenét, amit hallgatnak. Ráadásul a wareznál, torrentnél ez már gyorsabb, hatékonyabb, szemben a hanglemez vásárlással.


Szóval én nem nagyon szeretem az Apple-t, de igenis megvan az iTunes létjogosultsága, nem véletlenül épít most hasonlót a Microsoft is, de van egy rakat online mp3 bolt is, amelyek szintén hasonló koncepcióra építenek.

2012. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

"Tehát a kérdés: mi az ami miatt mégis veszik az emberek?"


Azért, mert az Apple egy vallás. Jobs kultuszt teremtett. Sokan kivagyiságból, státusszimbólumként veszik és közben sz@rt sem értenek hozzá. De mutatni kell, hogy ő mekkora arc és nem fog egy olcsó géppel vagy telefonnal járni. Hiúság és feltűnési mánia. Erre építenek.


"de hardwerben nagyon gagyi és irracionálisan drága (ez az én meglátásom)"

Így van. Hajdanán, mikor még PowePC volt, akkor legalább a hardver is kitűnt. Mára, az Intel architektúrávan a MAC csak egy túlárazott PC.


"ott van például a samsung galaxy s3, vagy még egyéb okostelefon, és ezek mellett messze alul marad az iphone szinte mindenben... "

Persze, de az "ájfón" az olyan jól hangzik és egyből "menő vagy tőle". Az egység sugarú májernek sosem az ár/érték arány vagy a funkcionalitás volt a fontos.


"Itunes? minek? netről akármelyik számot INGYEN lelehet szedni.. még is ki az aki fizet is ezért?"


Ha értelmes áron van a zene, sok ember fizet érte és ez így van jól. A probléma, hogy iPhone-ra CSAK iTunes-on keresztül tudsz bármit is tölteni. Androidra meg ugyanúgy, mint egy pendrive-ra.


Ha engem kérdezel ahhoz, hogy valaki MAC-et használjon kell egy fajta sznobság. Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb MAC és főleg iPhone felhasználó a felét sem használja ki a gép tudásának és tökéletesen kiszolgálná egy olcsóbb cucc is, csak mutatnia kell, hogy ő milyen anyagi szinten van.

Nekem sose kellene sem iPhone, sem MAC. Designosak és jó a rendszerük, de túlságosan megkötik az ember kezét, elveszik a szabadságát. Nálam pedig az nem nyerő. Nem akarok semilyen cég döntéseitől függni.

2012. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
10%

"Egyrészt azért mert strapabíróak."

Baromság. Semmivel nem jobbak. Egyik kollégám Apple mániás. Az iPhone-ja kétszer döglött be, miközben az én olcsó Galaxy-m 2 éve teszi a dolgát, pedig már vagy kétszer sikerült le is ejtenem.


"Amúgy vannak olyan emberek akik szeretik készre szerelve megkapni a dolgaikat. Én nem vagyok Apple párti, de megértem azokat akik azt választják."

Igen, ők azok, akik nem akarnak gondolkodni, nincs saját véleményük és az kell nekik, hogy mindent az orruk alá dugjanak készen, mert nem tudnak választani, kell valaki, aki megmondja nekik, hogy mit csináljanak. Sokan vannak ilyenek, ezekből él az Apple, de sajnálom az ilyen embereket. Nekem egy ennyire zárt rendszer nem szimpatikus.

2012. júl. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Miért veszünk Mac-et?

-Általában azért mert elegünk van a Windows állandó hibáiból (kékhalál, szaggat, lefagy, 3hónap után használhatatlan). Meg persze mostmár teljes mértékbe összhangba van a telefonunkkal. Fogom az iPhone-t bluetooth-on szinkronizálok rá tartalmat, vagy Mac-en elkezdek valamit olvasni, bedobom iCloud Tabs-be és ottvan iPhone-on. PhotoStream, autómatán letölti a képeimet amit csinálok iPhone-on stb... Ha van Apple TV-m kinyomom rá a zenét vagy a filmet amit telefonon nézek. Vagy a laptopopról tallózom be a filmet és egyből megy a TV-m (Wireless). Meg tényleg stabil, nemszopok be minden 2. letöltésénél virust, ott a MacAppStore, szal nemkell guglizgatni minden App után...


Hardware?

-Kit érdekel hogy milyen hardware van benne?? Az a baj a Windows-al de legfőképp az Androiddal, hogy egy optimalizálatlan sz*r, és sokkal erősebb hardware kell neki ugyanahhoz a sebességhez mint egy iPhone-nak. Benchmark teszteken igy is az iPhone a leggyrosabb telefon, akkor mégis minek pakoljunk bele űrtechnologiás hardware-t? Hogy 2 óra után lemerüljön. A Mac-ek szintén sűvitenek.. Minek rakjunk bele még durvább HW-t ha nem használjuk ki? Az Apple-es App-ek pl.(FinalCut) a tökéletesnél bőven jobban elfutnak ezen. Nemhiszem, hogy lerenderelsz egy videot hamarabb, egy közönséges Windowos "atomerőművön" mint egy Macbook Pro-n. (főleg az uj SSD-s verzión).


Aztán ottvan még a Retina Display.

-iPhoneba a kijelző messze a legszebb, és a leg "pixelsűrűbb" ahogy az új MacBook Pro után is hányni fogsz egy közönséges laptoptól.


iTunes?

-Kinek jó az hogy rádugod a telódat a gépre aztán Total Commanderbe huzogatod a kontentot ide oda?? bleh.. Ott az iTunes, amihez hozzávannak adva a Zenék, Képek, Filmek, App-ek, szimplán kipipálom hogy mi kell a telóra, és már ottis van.


Zene vásárlás?

-Van benne tisztességesség. Ha valami tetszik, nem hiszem hogy nem vagy képes adni érte 200-300Ft-ot, inkább vadul letorrentezed vagy Youtube Downloaderezed. Meg sokkal kényelmesebb egy zeneszámáért hogy rányomok 1$-és egyből lennvan, minthogy torrentel leszedem (megkapom a jókis Track-01.mp3-at kitudja milyen minőségbe) rádugom a telefont a gépre, rámásolom, és az lejátszóba aztirja ki hogy "Ismeretlen előadő - track01" ... aztán vissza az egész cimkézheted be a számot, és kereshetsz hozzá boritot... jah ez megér 200-300Ft-ot. De akár az iTunes Match is a 25$-t. Hidd el ez a jövö.

2012. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
14%

"-Általában azért mert elegünk van a Windows állandó hibáiból (kékhalál, szaggat, lefagy, 3hónap után használhatatlan)."

Nekem is. Ezért használok Linuxot.


"Mac-en elkezdek valamit olvasni, bedobom iCloud Tabs-be és ottvan iPhone-on."

Ugyanezt tudja az Android is és szinkronizál MAC-el, Windows-al, Linux-al.


"-Kit érdekel hogy milyen hardware van benne??"

Sokakat. Pl. ugyanazért a hardverért minek fizetne az ember háromszor annyit? A hardver azt nem érdekli, aki nem ért hozzá vagy nem AKAR érteni hozzá.


"Aztán ottvan még a Retina Display."

Igen tudjuk. Az eye-candy manapság mindennek a lényege. Praktikusság, funkcionalitás, stb mind sokadrangú...


"-Kinek jó az hogy rádugod a telódat a gépre aztán Total Commanderbe huzogatod a kontentot ide oda??"

Mondjuk annak, aki átlátja a gépét és nem csak annyiból áll a tudása, hogy klikkelget. Mellesleg iTunes ugye csak MAC-re és Windowsra van és anélkül semmit nem tudsz a telefonra tenni. Ha hirtelen egy idegen gépről fel akarsz tenni valamit, előbb telepíts iTunes-t. Kényelmes, mondhatom. Androidot rádugod és natívban megy MINDEN rendszeren. Mellesleg Androidhoz is van olyan progi, amivel csak bedobod a listába a zenét és rálöki a telóra. És olyan program MAC-re, Windows-ra és Linuxra is van.


Itt is csak arról van szó, hogy aki érteni is akarja a gép mélyebb működését, az nem akar egy olyan zárt és a usert keretek közé szorító rendszert, mint a MAC.


"Zene vásárlás?"

Ezzel egyetértek. De ez nem az iPhone és a MAC kiváltsága.

2012. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Addig érdekel a hardware, amig elfut rajta az ami nekem kell. A Mac nem játék platform, persze jönnek ki hozzá játékok de nem erre való. Bevallom, nekem is fut egy "7-es" Windows az iMac-en, de csak akkor használom ha valami sürgőssen kell és az Applenek nincs hozzá olyan programmja, vagypedig játszani akarok, de nincs meg Mac-re a játék. (jó ilyenkor jóljönne persze az erős hardware, de még nem volt dolgom olyannak ami a OSX és a 7 alatt is szaggatott volna :)


Az iPhone-om jailbreak-elt, de csakis a Widgetek miatt. A filerendszert átnézem, kiváncsi voltam hogy épül fel, de mivel annyi DHF34534FRT és hasonló nevű mappát láttam, örülök az iTunes-nak :D Persze a magyarositásba beleturtam;)

2012. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!