Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan problémám van, hogy a...

Olyan problémám van, hogy a számítógép egyszer csak kikapcsolt minden előjelzés nélkül. Se füst se égett szag nem volt csupán a táp volt forró. Azóta nem lehet bekapcsolni. Mi a baja?

Figyelt kérdés
Szétszedtem a gépet és az alaplapon világít a zöld led. De nem mozdul semmi. Nincsenek púpos kondenzátorok és égés nyom sem látható. Szerintetek mi a ludas?

2012. szept. 25. 23:01
 1/8 algopirin ***** válasza:

Ha van csere tápod az-az első ha nincs akkor az szívás, lehet nem a teljes táp csak egy feszültség ága ment el de az is elég.

Amennyiben tényleg a táp a gyanús a normálisnál jobban felmelegedett nem nagyon erőlködnék vele amíg szétvágja a gépet.

2012. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A táp nem feltétlenül füsttel-szaggal hal meg. Lehet, hogy csak túlmelegedett, és azért nem kapcsol most be. A túlmelegedés lehet alkatrészhiba, vagy lehet, hogy megállt a tápban a ventillátor, és a hővédelem lekapcsolta a tápot a nagyobb baj megelőzése miatt. Nekem pl Chieftec tápban döglött meg a ventillátor. Kicseréltem, azóta is tökéletesen működik.
2012. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen a táp?
2012. szept. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Eltávozott szegény az Égi hálózatba. Isten nyugosztalja! Gondolj a sok szép időre, amit együtt töltöttetek!
2012. szept. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A táp sajnos egy 400 wattos Codgen. Nem sok jót hallottam róla. Viszont ha jól tudom, akkor csak a proci vagy táphiba esetén nem indul be a gép. Ma kipucolom újra berakok minden alkatrészt hátha ez kell neki. Ha mégsem működne, szerintetek ha veszek új tápot procit akkor jó lenne? úgyértem ha az alaplap nem hibás.
2012. szept. 26. 05:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ha Codegen, akkor már meg sem lepődöm.

Ha szerencséd van, talán csak a táp halt meg, és a gépből mást nem vitt magával.


Remélem azok is olvassák a kérdésedet, akik mindig a tápon akarnak spórolni...

2012. szept. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 algopirin ***** válasza:
Anno volt egy "Vargáné és társa" táphoz szerencsém, azt sose felejtem el hiába na azok a régi szép idők :))
2012. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Régen nem tudtam még ezekről a dolgokról, hogy nini tápot úgy vegyünk, hogy minőségi legyen. A mostani gépemben már Chieftech táp van :)

Köszönöm a választ mindenkinek hasznosak voltak, végül úgy döntöttem, hogy kidobok mindent és veszek bele alaplapot, procit meg ramot + egy chieftech tápot :)

2012. szept. 26. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!