Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kerülnek ilyen sokba az...

Miért kerülnek ilyen sokba az Apple számítógépei, és laptopja? Ha jól tudom, az iMac-eknek laptop alkatrészeik vannak, és rosszak teljesítménybe. Akkor mégis miért ilyen marha drágák?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 22:31
 1/7 anonim válasza:
A rágott alma szimbólumot meg kell fizetni.
2012. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A márkanév miatt.. Amikor Apple terméket vásárolsz, akkor meg kell venned a márkanév "presztízsét" is.
2012. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm, és vele veszekszem éppen... Nem érti meg, hogy nem csak Mac-en lehet modellezni. De azt még mindig felháborítónak tartom, hogy egy fullos Alienware, dedikált GPU-val, és Core i7-el, még mindig olcsóbb, mint egy macbook integrált Hd 4000-el, és Core i5-el..
2012. nov. 16. 22:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg van ember, aki megveszi...
2012. nov. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
munkagépek, biztonságos rendszer, meg hát sajnos apple "fan" létemre be kell vallanom, hogy igen, a márka..
2012. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Munkára való gépnek ezerszer jobbnak találom az Apple cuccait mint a Windows alapú gépek.


Ami hatalmas előnye az Apple-nek hogy csak egy adott hardverkonfigra van megírva az op. rendszer és a szoftverek is. Ez azt eredményezi hogy a szoftverek és az op. rendszer 2-3 szor gyorsabban fut egy Apple gépen, mint egy kétszer erősebb PC-n.


Csak egy példa: Van egy régi iMac amiben van egy 2.16 ghz-s Intel Core 2 Duo, 1 giga ram és egy ATI Radeon X1600 128 megás videókari. Na most ezen a gépen minden további nélkül elindul az Adobe Photoshop CS6 Mac-re szánt változata.


Ezzel szemben az én gépemben van egy Intel Core 2 Quad Q9300-as (2.5ghz) proci, 4 giga ram, és egy Radeon HD 6670-es videókari. Ezen a gépen a Photoshop CS5-is már szaggatva megy, a CS6 annyira akad hogy egyenesen használhatatlan.


A fenti iMac-et egyik ismerősöm 2006-2007 környékén vette. Azóta folyamatosan használja weblapszerkesztésre és weblap grafika szerkesztésre. Akkor még megvette ha jól tudom 400.000 környékén (Az iMac egy egybe számítógép. A monitor és a számítógép teljesen egybe van építve, billentyűt és egeret pedig alapból kapsz hozzá). Egyszer nem kellet rajta újratelepíteni az op.rendszert, egyszer sem volt olyan problémája hogy akkor most elvesznek a munkái. Annyi hogy fél évente csinált egy töredezettség mentesítést és ugyanolyan gyorsan működik mint amikor kivette a dobozából. Azt mondta hogy még 1 maximum 2 évet kibír a szoftvertámogatás terén, aztán vesz egy másikat.


Ez azt jelenti hogy ha veszel egy Apple gépet, az nagyjából 6-7 múlva fog elavultnak számítani. Tehát ha én most vennék egy iMac-et akkor az 5-6 év múlva kiadott photoshop is zökkenőmentesen futna azon.


Én is a fenti okok miatt fogok venni Mac-et, bár én nem iMac-et hanem MacBook-ot mert nagyjából csak hétvégén vagyok itthon, azon kívül mindenfelé rohangálok az országban, és baromira elegem van abból amikor a Windows csak gondol egyet, belassul, beakad és egyik pillanatról a másikra használhatatlanná válik. Ha meg pont úgy vagyok útközben akkor még újra sem tudom telepíteni.



Az más tészta hogy sajnos sok gyökér divatból megveszi, amikor egy 60.000 ft-os netbookot sem használnak ki 100%-osan.

2012. nov. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó érvelés. Lehet, megváltoztattad az iMAC-ről alkotott véleményemet is.
2012. nov. 23. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!