Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sípol a gép (bővebben...

Csori96 kérdése:

Miért sípol a gép (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Vettem egy ST1500DL003 (Seagate Barracuda Green 1,5TB 5900 64MB SATA3) HDD-t. Kedden be lett szerelve és végeztem rajta pár tesztet: HD Tune Pro (Benchmark, Random Access), Hard Disk Sentinel (Véletlen Elérési Idő Teszt), CrystalDiskMark. Ezután rámásoltam nagyjából 200GB-ot, majd még este elindítottam egy "Felületi Teszt"-et a Hard Disk Sentinellel (4óra 20percig tartott). Szerdán újra el akartam végezni a korábbi teszteket a "Felületi Teszt" kivételével így, hogy nem üres a HDD. A CrystalDiskMark-kal kezdtem, félig meg is volt teszt, de hirtelen elkezdett 'szirénázni' a gép (gyors, egyforma, sípoló hangok egymásután), majd gyorsan kikapcsoltam (Start menü --> Leállítás). Miután bekapcsoltam nem volt semmi baja, de pár órán belül még kétszer elkezdett sípolni (rövidebb, 2-3 sípoló hang). Tegnap(csütörtökön) újra halottam, ezt a sípoló hangot, de csak egyszer és egy sípolásból állt. Mi lehet a gond?

2012. dec. 28. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Morse jelek! A gép kommunikálni próbál veled. A sok tesztelgetés mutációt okozott és öntudatra ébredt.
2012. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szerintem a tápnak volt hangja, az enyém is szokott sípolni.
2012. dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a táp sípol az már rég rossz. Milyen BIOS van az alaplapodhoz?
2012. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

EVEREST szerint:


BIOS tulajdonságai

BIOS típusa - Award Modular

BIOS verzió - F2

Award BIOS típusa - Award Modular BIOS v6.00PG

Award BIOS üzenet - GA-880GMA-USB3 F2

Rendszer BIOS dátuma - 03/07/11

Video BIOS dátuma - 03/19/11

2012. dec. 28. 11:24
 5/12 anonim ***** válasza:

1 rövid sípszó : minden rendben.

1 hosszú sípszó : memóriahiba

1 hosszú 2 rövid sípszó, 1 hosszú 3 rövid sípszó : videókártya hiba

2012. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, ezek a sípszók nem a gép bekapcsolásakor vannak?
2012. dec. 28. 12:12
 7/12 anonim ***** válasza:
De igen. A BIOS ekkor sípolja el ha valami gondot észlel a géppel.
2012. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha működés közben sípol a gép akkor is a BIOS jelzi, hogy túl meleg a proci. Egy ideig csipog majd lenyomja a gépet. Mennyi a proci hőfokod?
2012. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A gép bekapcsoláskor csak egyet sípol, vagyis minden rendben van, de nekem működés közben sípolt.

Jelenleg a proci hőmérséklete az EVEREST szerint 45-46ºC. Amikor sípolt, akkor 50ºC felett volt valamennyivel, de nem kapcsolt ki a gép.

2012. dec. 28. 12:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert a BIOS-ban ennél magasabbra van álítva az az érték (hőfok) mikor nyomja le a géped. Ted magassabra azt az értéket is mikor jelezzen a BIOS hogy melegedik a proci. Tedd fel kb. 75-80 fokra. Amikor pedig kikapcsolja a géped olyan 85 fokra. Ennél magasabbra ne tedd, nehogy megsüljön a procid!
2012. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!