Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép alkatrész: ILYEN...

Számítógép alkatrész: ILYEN LEHETSÉGES? Odaadtam a számítógépemet egy személynek, hogy telepítsen rá bizonyos programokat. Egy közös ismerősünk azt mondta, hogy előfordulhat, hogy akinél van a gép az a személy kilop belőle alkatrészeket.

Figyelt kérdés
...egészen pontosan egy rosszabb minőségűre cserél benne dolgokat és úgy kapom vissza.Kivitelezhető az ilyen olyan értelemben, hogy azt ne vegyem utólag észre?A gépem nem tárolja/írja ki ha megnézem a gépben a benne levő dolgok (alaplap, processzor stb - amúgy nem értek hozzá ) paramétereit? Nagyon szépen kérem aki tud segítsen ebben információval! Tényleg kivitelezhető lenne ez a gaztett????? Úgy, hogy még utólag észre sem lehet venni csak a gép teljesítménye lesz rosszabb vagy hamarabb tönkremegy benne valami?
2013. jan. 6. 23:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mivel nem értesz hozzá, ezért igen.
2013. jan. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hűha.....és a gépnek azon részében ahol meg lehet nézni , hogy mik a paraméterei (sajátgép stb ) ott nem lehet észrevenni? Vagy ha ilyen okos vagy ( köszönöm szépen a gyors válaszodat!) akkor nem tudsz valamit javasolni, hogy miképp lehetne a nyomára bukkanni ha mégis....? Mert a vásárláskori adatok megvannak.
2013. jan. 6. 23:52
 3/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben letöltenék egy Everest nevű programot, ami részletesen kilistázza a géped paramétereit. De nem ártana ha megkérnéd az egyik ismerősödet, aki jobban ért hozzá, könnyebb dolgod lenne.
2013. jan. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

windows gomb+r (futtatás) és ezt ird be: dxdiag

mindent kiad amit tudnod kell hogy összevethesd a vásárláskori adatokkal :)

2013. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Amint visszakaptad a gépet, tölts rá Everestet, és az kiírja mi van a gépedben. Vagy esetleg eszközkezelő.

De nem lett volna egyszerűbb , ha te rakod rá a programokat?

2013. jan. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nincs rajta még windows és épp azt tesz rá az a valaki. Én nem is értek hozzá, Csak tartok tőle hogy miután a boltból azonnal annál a valakinél van a gép , akkor mi érkezik meg ide hozzám??
2013. jan. 7. 00:07
 7/15 Komplikato ***** válasza:
Felejtsd már el az Everestet, Aida64 a neve már jó ideje ... újra. Viszont utólag nem fogja tudni mi volt benne max. azt látja akkor mi lesz a gépben.
2013. jan. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Komplikato ***** válasza:
4-es a DXdiag csak akkor látja a HW elemeket ha fel is vannak driverezve. Mondjuk én arra használom megnézzem a Windows telepítője hány cucc driverét nem rakta fel ...
2013. jan. 7. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én inkább arra lennék kíváncsi: mennyi pénzt fizetsz ennek a "valakinek", hogy windowst telepítsen a gépedre?
2013. jan. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ettől azért nem kéne beparázni


Szervízeknél előfordul hogy semmi komolyabb baja nincs a gépnek de hazudnak össze vissza hogy ez meg az a baja van a gépnek ezért több pénzt kérnek érte,holott például csak egy Scandisk futtatás szükséges a hiba elhárításához,amit otthon is eltudna végezni az illető


De ennél csak programok telepítéséről van szó.Ha fogalmad sincs hogy milyen alkatrészek vannak a gépedben akkor magadra vess!


Ezért jó informatikusnak lenni,rengeteg pénzt le lehet húzni a buta emberekről.Nem azt várom el hogy mindenki 100%-san értsen a gépekhez,de könyörgöm azért néha használja már az ember a józan paraszti eszét,most ez a csávó simán meg is sz*pathatna téged bárhogyan,nem csak lopásról van szó hanem pl kémprogramok feltelepítése stb van számlád az alkatrészekről?Azzal le tudnád ellenőrizni hogy minden megvan e a gépedben,de ha jelentős teljesítmény csökkenést veszel észre akkor szerintem elkezdhetsz gyanakodni

2013. jan. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!