Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Muszály hűtőpasztát tenni a...

Muszály hűtőpasztát tenni a processzorra?

Figyelt kérdés
most vettem egy amd phenom ii x4-es procit, és még nincs hűtőpaszta rajta, nem baj ha csak egy hét múlva teszek rá? (FSP hexa 400w a tápegységem)

2013. jan. 21. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj, ha dobozos processzort vettél akkor a hűtő elő van pasztázva, ha nem, megvárod míg meglesz a paszta.
2013. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
dobozosat vettem, még nem bontottam ki, akkor be van pasztázva?
2013. jan. 21. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Nem feltétlen szükséges a paszta, ha rendesen meg van takarítva a hűtő és a processzor is. Ha gyári hűtő, akkor azon van paszta, amit érdemes rövid időn belül cserélni, mert 1 év alatt beszárad.
2013. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és rajat van már a gyári hűtőn a paszta, vagy adtak mellé egy tubust, és nekem kell bekenni?
2013. jan. 21. 15:57
 5/10 A kérdező kommentje:
rajta (nem rajat, boccs :D)
2013. jan. 21. 15:58
 6/10 A kérdező kommentje:
na, kibontottam, mintha lenne a hűtőborda alján valami, akkor ezek szerint be van pasztázva
2013. jan. 21. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy kihagyd a pasztát! sajna a proci és a hűtő felülete nem sima teljesen, ezért a paszta kötelező.


Ha kihagyod: a proci szerencsés esetben az első túlhevülés alkalmával szépen lekapcsoltatja a gépet a biossal, vagy lefagy. ha rosszul van beállítva, leég.

2013. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Panda Péter ***** válasza:
100%

IGEN, hűtőpaszta (vagy míves nevén termikus interfész) használata kötelező, mert a hűtő talpa és a processzor kupakja közötti réseket, egyenetlenségeket ki kell töltenie a jó hővezetés érdekében.


ha adtak a procihoz gyári hűtőt, azt minden esetben ellátják pasztával (vékony, szürke/fehér színű, képlékeny réteg), felszerelésnél így nincs semmi dolgod a paszázással csak feltenni a hűtőt a processzorra és kész. ha hűtőt cserélsz, akkor általában viszont neked kell gondoskodnod a pasztázásról (van persze néhány kivétel, amikor a DIY hűtőket is előrepasztázzák, jellemzően az arctic csinálja, de nem ez az általános). ilyenkor is általában mellékelnek a hűtőhöz pasztát, tubus, fecskendő vagy zacskó kiszerelésben. ha esetleg más fajtát/jobbat akarsz venni, külön is kapható (itt is ajánlott az Arctic, MX-2-3-4). a pasztázás folyamata sem épp egy raktétatudomány, mindössze fel kell helyezni valamennyi pasztát a proci kupakjára (vagy a hűtő talpára, ki-hogy szereti), majd úgy szétkenni, hogy a lehető legvékonyabb, egyenletes réteget alkossa. ezután ugyanúgy felkell szerelni a hűtőt és kész is.

2013. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha csak ennyi a kérdés, hogy muszáj e tenni, a válasz nem, nem muszáj. Általánosságban 5-6 fokot jelent a paszta, de ha a hűtő jól van felrakva, és nem tuningolsz, a 6 fok többletet is lazán el kell bírnia.
2013. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 21. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!