Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot ajánlotok...

Milyen laptopot ajánlotok munkára, utazgatásra, számolgatásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék a közeljövőben egy másik laptopot venni, mert a meglévő az sajnos már 11 éves is lehet. (ebből 4-et nálam töltötte.) Igazából nem nagyon értek a laptopokhoz, hogy melyik melyiknél jobb, van egy erős asztali gépem, így az asztali cuccal jobban képben vagyok.


Mire kellene/igények

-masszív gépház mert szaladgálni fogok vele pl konferenciákra. Ugyanezen okokból jó ha az aksi minimum 2 órát bír, de ha több az jobb.

-Win7 x64 és egy vírusírtó+tűzfal elmenjen rajta

-Elbírjon egyszerre sok megnyitott dokumentumot Office 2010 illetve Openoffice alatt, stb (munka céljából)

-netezés (jó, az a régin is eldöcögött, kivéve az általam gyűlölt memóriazabáló és idegesítő flash animáció reklámokat, amiket most letiltottam)

-film nézés esetleg... bár az a régin is ment

-kisebb tudományos számolások néha (szóval mondjuk Intel i3 vagy hasonló teljesítményű AMD APU változat (nem ismerem a laptop procikat sajnos, hogy melyik milyen.)

-Legyen benne kb 4 giga ddr3 memória, de nem baj, ha később bővíteni tudom.

-Képernyő méret 13-17", 1024x1280 vagy valami HD féle... amin látom a dolgokat normálisan.

-SATA SSD legyen benne, de nem kell nagy, bőven elég egy 64 gigás, ha sok adatot akarok hurcolni, arra van külső HDD-m.


-Lehet új is vagy használt is. Garancia nem érdekel, csak legyen megbízható és legyen hozzá a neten szerviz könyv :-)


A keret olyan 100 ezer, és nem sietek a vásárlással.


2013. jan. 22. 13:10
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, nem kell beépített wifi, mert az van USB cuccként már.beépített webkamerára, kártyaolvasóra meg egyéb csilli-villi hülyeségekre sincs szükség, mert úgyse használom.
2013. jan. 22. 13:22
 2/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

100ezerért gyenge mimöségüt kapsz

és melesleg kisteljesítményüt persze mostanidhoz képest ég és föld lesz :)

SSD vel szereltet ilyen árban nem fogsz kapni

HDD t ami bene van kiveszed eladod és SSD t veszel a helyére enyi az egész:)

ilyen árban strapás gépet nem fogsz találni

talán használtan régebbi gyártásút de azért leirom öket

.

Lenovo ThinkPad

HP ProBook

Dell Vostro

.

UltraBook báltozatok ha lehet a fenti márkákból

.

Sony, Toshiba még talán ami márka szinten strapásabb féle

.

ilyen árban az Asus, Acer/Packard Bell, MSI, Samsung félék nagyon alsókategóriások szóval nem kel csodálkozni ha a nyúzást nem birják

a többi nem túl ismert márkát meg ne is emlitsük meg talán ami arra megy rá hogy minél nagyobb erejü hatdverek legyenek minél olcsób gépben

érdekes hogy sikerülhet:) mikor másik strapásabakban minél kisebb erejü annál drágáb :P

2013. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Illetve, egy csomó dolgot nem tudok a laptopokról. Melyik gyártót javasoljátok? eddig nekem Dell volt, főnökömnek is, meg másnak is, senkinek nem volt baja vele. Ezen kívül ki gyárt még jókat? vagy mit érdemes megnézni a gépházon, hogy strapabíró legyen? hogyan állapítsam meg?


És a processzoroknál, honnan tudnék valami értelmes "rangsort" találni?


Videókártya lehet integrált is, mert nem játszanék vele.

2013. jan. 22. 13:26
 4/20 A kérdező kommentje:

"HDD t ami bene van kiveszed eladod és SSD t veszel a helyére enyi az egész:) " én is így terveztem... elvben 2,5 colos szokott lenni a laptop HDD, nem? vagy 1,8 col is gyakori?


"talán használtan régebbi gyártásút de azért leirom öket "

pont ez lenne a cél, amire kellene arra elég. nem akarok erőművet venni, mert azokra a dolgokra ott az asztali.

2013. jan. 22. 13:30
 5/20 A kérdező kommentje:
És mi az a típus amit érdemes elkerülni, vagy valakinek rossz tapasztalata volt vele? pl. hardver hiba, gyenge törékeny megoldások stb.
2013. jan. 22. 13:43
 6/20 A kérdező kommentje:

ja, itt találtam egy listát, hasonló cipőben járóknak procikról:


[link]

2013. jan. 22. 13:51
 7/20 anonim ***** válasza:

Asus, Acer, Packard Bell, MSI, Fujitsu Siemens márkák kerülendők.. Én a Sony Vaio gépekről is szinte csak rosszat hallottam.. Megbízható márkák a Toshiba, Lenovo/IBM, Dell meg a HP Elitebook és Probook


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. jan. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

EliteBook ok ára a UltraBook ok árával vetekedik ha nem drágább is mivel nem csak minöségi elemekböl ál hanem igen nagy teljesítményüek azért mert gépigényes munkákhoz keszültek

.

vagyis szerintem UltraBook ot elöb talál ilyen árban mint egy müködöképes EliteBook ot

.

Sony meg nem csak Vaio van és abból is rengeteg van

.

nem montam hogy Sony t kéne veni e csak megjegyeztem hogy elméltileg jobbak:)

mint pl. egy nagyon vacak szériás régi Acer vagy Siemens

ma már Fujitsu van csak nincs együtt Siemensel

.

+1 amiket ajánlott laptopokat

.

jól döntesz ha integrált videokártyást veszel ilyen célra pont ilyen való :)

.

proci terén nehéz lene i3 ast vened ilyen árba

még elsö generációsból is...

2013. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mehet kicsit feljebb a keret csak akkor később venném meg... végülis legközelebb májusban utazok konf-ra, akkorra kellene tuti meglegyen, beállítva telepítve stb.
2013. jan. 22. 15:16
 10/20 A kérdező kommentje:
Amúgy Dell -ből a Latitude-ról mi a vélemény?
2013. jan. 22. 15:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!