Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért olyan hangosak, nagyon...

Egerecske kérdése:

Miért olyan hangosak, nagyon szinte majdnem az összes gyári AMD processzor hűtők?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Régen használtam már gyári hűtőt, de akkor annyira nem voltak hangosak. Utóbbi időben is csak egy régi X2 5400+, 4600+ és 5600+ procival ellátott rendszert pakoltam össze, új állapotú gyári hűtővel, azokat nem mondanám hangosnak.

A mai hűtőkön már lehet, hogy spórolnak illetve a nagyobb fogyasztású modellek lehűtéséhez már nagyobb fordulatszám kell ami miatt terhelve hangosabb az eredmény. Én saját részre már régóta nem használok gyári hűtőt...a mostani hűtőm is már a harmadik alaplapon van rajta és eddig kétféle procival kellett megbirkóznia...mindegyiket halkan hűtötte kellemes hőmérsékletűre, így nekem megérte megvenni 7000Ft-ért lassan 3 éve (és szerintem még legalább 2 évig használni fogom...ha nem többet)...aki szeretne halk és hatékony CPU hűtést, annak a lehet, hogy megéri a zsebbe nyúlni. Szerintem megéri, főleg ha univerzális felfogatású modellt vesz az ember.

2013. jan. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

AMD viszonylag mindég nagy teljesítmény TDP osztályba kerülnek az erösebb processzorok közt

és azok jobban is meglegszenek ígyhát nagyobb hütöt kel nagyobb fordulatal adniuk hozá

leginkább 95W TDP feletti prociknak lehet nagyon zavaró a gyári hütése

de igazából aki ilyent vesz az ugyis okal veszi (legalábis okkal kéne...)

vagyis tuningra vagy pedig rendszeres 100% os terhelésnek kitevö munkára veszi és akor eleve vesz rá sokal jobb cpu hütöt és egy jó gépházat is

.

leginkább ezekre gondolok: amik "híresebbek"

Phenom II x4 965

FX-4170

FX-6200

FX-8150

FX-8350

2013. jan. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. jan. 27. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!