Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SMCWPCIT-G 108 Mbps Wireless...

Jba0216 kérdése:

SMCWPCIT-G 108 Mbps Wireless PCI adapter card-om nem ismeri fel a gépem, telepítő cd-t nem találok. Ötlet?

Figyelt kérdés

2013. febr. 22. 15:44
 1/1 Fura Alak válasza:

Ha van egy eszköz, amit nem ismer fel a Windows, és nincs hozzá driver CD -d, akkor 95% eséllyel találsz megfelelőt a gyártó weboldalán.


De te pont egy olyan terméket választottál / találtál / kaptál, amiről a gyártója (SMC) már rég megfeledkezett, csak az 54mbps -es SMCWPCI-G -hez található náluk driver.


Ismét csak de! :)

Szerencsédre én is épp egy ilyen kártyát kaptam ingyé, és én sem kaptam hozzá CD -t.


Profi driver keresőként tudom, hogy a PC alkatrészek egy része nem kötelezően csak a végleges terméket gyártó vállalattól beszerezhetőek, más ugyanolyan és/vagy hasonló chip -el rendelkező termék drivere is működőképes lehet!


1.) Milyen chip van rajta?


WiFi eszköz, így a legkézenfekvőbb, hogy áttúrjuk a megfelelő linuxos wiki -ket ezen információ után!


[link]


A kártya WiFi chip -je:

Atheros AR5212


2.) Hol találunk ehhez driver -t?


Ismét csak az Atheros -nál hiába keresnél driver -t, de van rá nem hivatalos driver-gyűjtő weboldal:


[link]


Itt a táblázatban 3 féle driver is van az Atheros AR5212 -hez.


AR5001X+ / AR5002G / AR5002X


Én úgy emlékszem az utolsóhoz való driver -t töltöttem le és csomagoltam ki. Nem telepítettem (setup), hanem az eszközkezelőből indítottam egy driver frissítést, és megmutattam a driver telepítő varázslónak, hova tömörítettem ki.

Nem ismerte fel teljesen a kártyát, de felajánlott nekem négy féle Qualcomm gyártmányt, melyek közül én az elsőre böktem rá, majd a driver sikeresen feltelepedett.


Azt még megjegyezném, hogy antenna nélkül elég siralmasan látta csak a hálózatokat, antennával már tökéletesen működött.

2013. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!