Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek az hűtené a...

Szerintetek az hűtené a laptopom/nem ártana neki, ha levenném az alsó burkolatot és alá tenné a laptop hűtőt?

Figyelt kérdés
Ezt azért szeretném,hogy jobban járjon benne a levegő,mert hajlamos játék közben túlmelegedni.Ha ez egy oltári nagy hülyeség ne szedjétek le a fejemet,csak már 3 hűtőm van és egyik se hűt semmit és arra gondoltam,hogy talán nem jár benne annyira a levegő és talán így jobban átjárná.Válaszokat előre is köszönöm

2013. febr. 26. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez teljes mértékben nem ajánlott. Egyik az az, mert könnyedén baja eshet az benne lévő bármely csip,alaplap, stb-nek. Egy kis karc rossz helyen, és mehet is a kukába. Próbáld meg a hűtő ventiket oda irányítani ahol van a laptop alján a szellőző nyílás. Hogy ott fújja bele a levegőt. Ha így se ért sokat, akkor ki kellene takarítani a belsejét. Feltehetőleg felgyülemlett benne a sok pór.
2013. febr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A külső hűtővel az a baj,hogy 1 ventilátor van benne.A laptop pedig 2 hónapos,úgyhogy elvileg még nem lehet poros.
2013. febr. 26. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Burkolatot ne szedd le, inkább valami más megoldást keress. Én takarítanék rajta egyet, plusz a szellőzőnyíláson extra levegőt áramoltatni valahogyan, az nem lenne butaság.
2013. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
(Tuképpen sikerült ugyanazt leírnom, mint Sosunnak, bocsi. :D)
2013. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bőven nem gond:D

Igen az 1 ventilátoros nem lesz jó. ( sok ratyi pc boltban az eladó mind 1 ventilátorost ajánlott, de csak annyit tudtak mondani hogy halkabb xD) Én épp egy 3 ventiset csináltam bnőmnek, és oda állítottam a ventiket ahol van a szellőző nyílás. Max terhelés alatt sem éri így el a 45 fokot a proci illetve a vga:D Szóval én csak azt tudom ajánlani a 3 ventiset. Illetve a 2 is jó, ha legalább az egyik pont oda nyomatja a levegőt ahol van a nyílás a laptop alján.

2013. febr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát igazatok van nagy szar ez az 1 ventis.BEmentem a pc boltba és mindeggyik eladó rögtön elkezdta,hogy 1 ventiset vegyél mer az a legjobb.IGaz nincs hangja egyiknek se de nem is hűtenek szinte semmit.Akkor beszerzek egy 3 ventiset remélem azzal nem b'sznak át.Köszönöm a válaszokat
2013. febr. 26. 22:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmiség. Ha jobban belegondolsz, nagyobb is rá az esélye hogy az 1 nagy ventivel oda fogja fújni a levegőt, ahol van a laptop szellőzője. DE. Tegyük fel, 20 centi átmérőjű a venti, a laptop egyik szellőző nyílása pedig 5 cm. Ha az összes levegőt amit áramoltatni tud 1 venti, oda tudná irányítani ahhoz az egy nyíláshoz, akkor jól hűtene. De nem tudja, mivel szinte lehetetlen, ha csak át nem alakítod amivel szintén sok légáramlás vesztéssel járna. Így mintegy 10-20%-nyi levegő fog csak a szellőzőn beáramlani. Míg egy kis ventin, aminek pont akkora a lapátja mint a laptop szellőzője, az összes levegőt bele tudja fújni. Így sokkal nagyobb lesz a hatása is. Csendességileg pedig mind halk.
2013. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazad van ez teljesen logikus.A csendesség meg nekem teljesen mindeggy lenne,mert úgyis csak fejhalgatóval használom a laptopot.Kössz szépen.De nem követem el még egyszer azt a hibát,hogy abba a boltba veszem,ahol eddig vettem őket,mert ezek átcsesztek háromszor.Mindenestere mégegyszer köszönöm a választ!
2013. febr. 26. 23:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmiség:) Reméljük ezentúl sikerrel jársz a vásárlással=)
2013. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kössz
2013. febr. 27. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!