Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul be kikapcsolt...

Miért indul be kikapcsolt állapotban a proci + videkártya hűtőm, ha a monitorkábelt összekötöm a videókártyámmal?

Figyelt kérdés

A következő a problémám-kérdésem:

Van egy ABIT IG80 -as alaplapom P4 2,8Ghz-es procival. A napokban nem kapcsolt be a gép. Ezt megoldottam, lentebb leírom.

Jelenleg ha összedugom a videókártyát a monitor kábellel akkor azonnal beindul a proci és a videókártya hűtőm is, elkezdenek pörögni :) pedig a biosban visszaállítottam a gyári beállításokat. Ha az integrált videókártyát használom akkor nem indulnak be a hűtők, de kigyullad pirosan a bios chip melletti D17 elnevezésű led. Pirosan gondolom nem jelent semmi jót.


Az előzmények:

Úgy nézett ki, hogy a tápegységem feladta. Vettem bele egy 400w-os használt tápot. Innentől kezdve beindul. Viszont rövid idő után ki is kapcsolt, furcsa fémes hangot adott, de nem tudtunk rájönni mi az, olyasmit mint amikor a hangkártya felvesz egy zajt. A biosban lévő érzékelők alapján látható volt, hogy túlmelegszik a proci. Ma vettem pasztát és a és a már megszáradt procihűtőpasztát eltávolítottam majd lecseréltem az újra. Most megy a gép, de azt produkálja, hogy pörgeti a ventiket a monitorról.

Valakinek lenne valami ötlete, hogy miért csinálhatja? Mennyire baljós ez a jelenség?


2013. febr. 28. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Cseverből vederbe. Az új-használt táp milyen márkájú?
2013. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:
Ritkán előfordul, mi amikor elöször láttuk nem hittük el, mert akkor ment a ventilátor, ha a gép be se volt dugva a konnektorba. A D-Sub káebelen "kapta" a kakaót, ami nem biztos, hogy egészséges. Nem vagyok villamossági szakember, de a monitor földelésével lehet valami gond?
2013. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Vazeratti-nak: Codegen 400w, de hétvégén több időm lesz, van otthon egy másik gépen amiben komolyabb 550w-os táp van, majd akkor kipróbálom azt is.


Komplikato-nak: én sem hittem el amit látok :), a gépi tápegység nincs is bedugva a konnektorba, a monitor van bedugva és azon keresztül kap áramot valahogy a ventillátor. Fogalmam sincs, hogy tudnám megállapítani, hogy gond van-e a monitor földelésével?!

2013. márc. 1. 08:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Rákötöttem egy másik monitort és normálisan működik vele, nem pörgeti a ventiket. Szóval a monitorban kell keresni a hibát! Egyéb ötlet?
2013. márc. 2. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!