Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus K53E típusú notebookom...

Asus K53E típusú notebookom van, nincs egy éves se. Egyik percről a másikra leállt a ventilátora. Ötletek?

Figyelt kérdés

Tegnap még tökéletesen működött, majd estére azt vettem észre, hogy egyrészt iszonyatosan túlmelegedik, majd le is lövi magát ennek okán. A két mag hőmérséklete 60-70°C között mozog, ha nincs semmi megnyitva. Ha elindítok egy játékot, 3 perc alatt meghal.

A ventilátor nem megy, ezt tisztán hallom.


Mi lehet ennek az oka, hogy egyik percről a másikra felmondta a szolgálatot? Illetve mit tudnék leellenőrizni, kitisztítani vagy tenni annak érdekében, hogy javuljon?


A válaszokat előre is kösz.


U.i.: lány vagyok, a csípős beszólásokat a hozzáértésem hiánya okán légyszi mellőzzétek :)



2013. márc. 7. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem menj be egy számítástechnikai boltba, ahol megcsinálják. valószínűleg a ventillátor romlott el. Visszaküldheted a gyártónak is garanciával, minél hamarabb, mert ez eltarthat akár 2-3 hétig is mire visszaküldik.


Üdv.

2013. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!


Elfelejtettem írni, hogy a problémám ezzel az, hogy külföldön élek! Itt nagyon drága a szerviz (valószínűleg drágább, mint egy új alkatrész), és valószínűleg a garanciámat sem tudom érvényesíttetni.

2013. márc. 7. 14:09
 3/6 hypno ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=IHYLoJ1ZIjQ


Ebben a videóban szépen végiggnézheted, hogy hogyan kell szétbarmolni a gépedet és kitakarítani.

Elég ijesztő.


A ventilátor leggyakrabban azért áll meg, mert reménytelenül koszos. Például van imád az ölében tartott, laptoppal bűvészkedni, vagy hasonfekve a szőnyegen. Egy év elég is arra, hogy az a kis ventilátor egy csomó hajat, szőrt, port összeszedjen.


A meleg levegő a gép bal oldalán lévő rácson távozik. Oda kellene jó erősen belefújni, hogy az a szösz, ami valahol elakadt, visszafelé kimozduljon.


Ezzel nem oldod meg véglegesen a problémát, viszont ha a venti életre kel, akkor legalább tudod, hogy az nem hibás.


Tulajdonképpen ha nem vagy kétbalkezes és tapasztalataid szerint szeretnek a technikai eszközök, akkor szét is tudod szedni az egészet a video alapján.

Nem is kell teljesen, elég annyira, hogy lásd a ventilátort. (Már ha nem halt meg.)

2013. márc. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 2., sokat segítettél!


Nm vagyok kétbalkezes (teljesen), csak félek anélkül hozzányúlni, hogy tudnám mit hogyan :D


Egyébként 2 macskánk is van, akik épp hullatják a szőrüket (téli-tavaszi bundaváltás), száll mindenfele a lakásban, tehát nem kizárt, hogy tele van sz*rral a ventilátor. Remélem ez a helyzet, és csak ki kell takarítani.

2013. márc. 7. 14:53
 5/6 hypno ***** válasza:
Akkor sanszos, hogy a macskáid szőre a hibás. Mindíg mondtam ,hogy csak a baj van velük. xD
2013. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még valami: ha leveszem a hátlapot, akkor a garancia elveszik?
2013. márc. 7. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!