Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy egéren mit jelent a Dpi?

Mr.okos kérdése:

Egy egéren mit jelent a Dpi?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy Gamer egeret (nem volt olcsó), és van egy olyan gomb amivel tudom váltani a Dpi-t.

1. 600 dpi

2. 1200 dpi

3. 1800 dpi

4. 2400 dpi


2013. ápr. 13. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

érzékenység.

minnél nagyobb,annál nagyobbat mozog a kurzor/a játékban a karakter egy adott szakaszon való mozdításnál...

2013. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Mi az a dpi?



A dpi a játékos egerek egyik legfontosabb tulajdonsága, amivel kapcsolatban sok tévhit kering, szóval tisztázzuk le ezt először. A dpi egy angol mozaikszó, a "dot per inch" - pont per coll (25,4 mm) - rövidítése. A dpi a felbontás mértékegysége, az egy inch hosszban elhelyezkedő képpontok mennyisége. Például egy 25 dpi felbontású kép képpontjainak mérete kb. 1 mm x 1 mm. Miért fontos ez nekünk? Azért, mert minél magasabb az egér érzékelőjének felbontása, annál pontosabb tud lenni. Például előfordulhat, hogy egy 800 dpi-s egérnek csúfolt kacattal egy bizonyos pontra nem is tudunk célozni, mert egyszerűen az alacsony érzékenység miatt átugorja. Egy irodai és egy gamer rágcsáló közti különbséget úgy lehet elképzelni, mint a négyzetrácsos füzet és a milliméterpapír viszonyát. Alapvetően minél több, annál jobb. Jelenleg a csúcskategóriás egerek 5700 dpi-ig is elmennek, a belépőszint pedig 1600-2000 dpi környékén van. Alapvetésként elmondhatjuk, hogy 1600 dpi alatt egyáltalán nem beszélhetünk játékos egérről. Összehasonlításképpen a rendes irodai rágcsálók felbontása szinte kivétel nélkül 800 dpi.


( [link] )

2013. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem Köszi! De meiket érdemes használni? Vagy ez teljesen egyénfüggő?
2013. ápr. 13. 20:28
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

# 2

Tök jó, hogy ezt ide bemásoltad, de az a cikk szégyenletesen sok baromságot tartalmaz, ezen a DPI-s íráson sírni lehetne.



Amúgy lényegében azt jelöli, hogy 1 inch-nyi mozgatás során hány elkülönített pontot érzékel a szenzor(1 inch=2, 54 cm).


"De meiket érdemes használni? Vagy ez teljesen egyénfüggő?"

Igen az, te érzed hogyan kényelmesebb neked.

2013. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

na azért ez nem így van :)

én pl. 8 évig játszottam counter-strikeot, ott pl. nekem a 400 dpi a legideálisabb. és a kicsi egérérzékenység.

nekem logitech g500-am van, ott 5700ig tudom emelni a dpit, minél magasabb, annál pontatlanabban tudod mozgatni pl. egy játékban, ahol sokat számít a pontosság

2013. ápr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

"na azért ez nem így van :) "

Ezt konkrétan mire értetted(elég sok itt a 67%-os arány)? :)

2013. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 BM-Striker ***** válasza:
54%

És ez mit bizonyít?

Te 400 dpi-vel tudsz jól játszani cs-t.


Minél nagyobb dpi, annál érzékenyebb az egér a mozgásra, emiatt kevesebb kézmozgás kell a célzáshoz, és ugyanakkora mozdulattal gyorsabban lehet célozni.


Persze minél magasabb a dpi, annál jobb kézmozgás-koordináció kell az egér használatához. szóval eze egyénfüggő.


Az hogy melyik a jobb melyik játékhoz, az teljen egyéni dolog.


Próbálj meg több beállítást, és használd azt, ami kényelmes.

2013. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hart: Gondolom a #2-nek címezte.

Egyébként igaz, hogy a túl nagy pontosság/gyorsaság az egy bizonyos mérték felett zavaró lehet és ez ember illetve játék függő is. Ha túl magas a DPI, akkor az egér nagyon érzékenyen reagál, így egy apró pontra nagyon nehéz ráállítani, míg nagy és gyors mozgásoknál az alacsony DPI van hátrányban. A játékos egereknél éppen ezért állítható menet közben, hogy helyzettől függően változtathassa a játékos az érzékenységet (mint ahogy pl egy biciklis használja a váltóját). Én a túl magas DPI-t sosem szerettem, nekem már az 1800-2400 is sok a legtöbb esetben (jelenleg egy Logitech G400-am van...max 3600 dpi).

2013. ápr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem az ms 1.1a egér 400 dpin ment, és simán leveri a g500amat ami képes 5700ra is.

igazából majd rájössz hogy neked mennyi lesz a jó

2013. ápr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"nekem az ms 1.1a egér 400 dpin ment, és simán leveri a g500amat ami képes 5700ra is. "


Ezt tartogasd jobb helyekre, itt ezért kapsz :D (nehéz belátni sokaknak, hogy a kis WMO mennyivel jobb szenzort kapott mint a csilivili G500 meg más ilyen csodák)

Azt viszont be kell látni, hogy nem feltétlen szereti mindenki az alacsony cpi-t, jómagam is a low senses kategória vagyok, de ez is véglet, ugyanúgy megtalálható a párja is ennek. Persze ettől független a minél magasabb annál jobb itt baromira nem igaz(bizonyos szint után meg végképp), de ez tényleg egyén függő, valakik meg azt nem bírják elképzelni, hogyan lehet így játszani.

2013. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!