Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van olyan lehetőség az...

Miért van olyan lehetőség az óra mellett, hogy "A hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása"?

Figyelt kérdés
Ezen már sokat gondolkoztam, hogy miért van ott. Gondolom, nem véletlenül, de az informatikatanáraim nem nagyon szokták használni. Csak simán lehúzzák a pendrive-ot és kész. Szóval mire jó az a funkció, hogy el lehet távolítani a rendszerből mielőtt lehúznánk? (remélem, érthetően fogalmaztam meg a kérdést :P)
2013. máj. 8. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gig Veres válasza:
48%
azért, mert elmehet a hang a gépen, adatvesztés, stb...
2013. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert ha írás közben választod le a flash drivokat, akkor simán tönkre tudod tenni vele az egészet. HDD esetében meg jelentős adatvesztésed lehet.

Egyébként usb 2.0 alatti eszközöket nem is szabad csak kihúzn, mindig le kell választani, ugyanis kicsi a sávszélességük, és hamar tönkremennek.

2013. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De volt már, hogy éppen másoltam a pendrive-omra, befejezte a műveletet, és körülbelül 10 perccel utána próbáltam leválasztani, és azt írta ki, hogy nem lehetséges, mert az eszköz használatban van, próbáljam meg később. pedig sehol nem volt megnyitva. na persze azt hozzá kell tenni, hogy 2.0-s pendrive-ról van szó és egy 1.0-s USB bemenetről még a régi gépemen.
2013. máj. 9. 04:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert gondolom NTFS fájlrendszerre van formázva.

Tedd át FAT32-re, legalább az élettartama is megnő.

2013. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!